W zeszłą niedzielę, 20 września, Nowa Wieś Lubińska obchodziła swoje święto jak również święto sołtysa.

Obchody Święta Wsi i Święta Sołtysa zgromadziło licznych mieszkańców Nowej Wsi Lubińskiej oraz wielu przyjezdnych. Takie wydarzenie jest doskonałą okazją do integracji mieszkańców naszej gminy. Począwszy od przejścia korowodu przez wieś, aż po wieńczący imprezę koncert na uczestników Święta czekały liczne atrakcje.

nowa-wies-lubinska

Przez wieś przeszedł kolorowy korowód, foto: polkowice.eu

Obok warsztatów odlewania świec z wosku, warsztatów plastycznych jak i rzeźbienia w owocach dużą popularnością cieszyły się Wiejskie Stoiska, na których prezentowały się poszczególne miejscowości z terenu naszej gminy. Znaleźć tam można było domowej roboty wędliny, sałatki oraz owoce z przydomowych sadów, jak i wiele innych naturalnych potraw.

Wśród atrakcji znalazł się również pokaz jazdy konnej, który cieszył się zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych uczestników ale również tych najmłodszych.

Imprezę rozpoczęła część oficjalna podczas której przedstawiono gości specjalnych oraz zaprezentowano szczegółowy plan obchodów święta.

Następnie na scenie prezentowały się zespoły ludowe. Najpierw występ grupy „Bławatki” a następnie „Sobinianie” i „Podolanki” skutecznie poderwały ludzi do tańca.

Obchody święta uwieńczył koncert zespołu „Karolina i Krzysztof”.

Nowa Wieś Lubińska przez cały dzień tętniła życiem, zgromadziła sporą część mieszkańców gminy Polkowice, wielu przebranych w barwne stroje ludowe. Impreza obfitowała w znakomite, lokalne przysmaki i zabrzmiała wesołą, skoczną ludową pieśnią, wprowadzając uczestników w radosny, beztroski wiejski nastój.

(Aleksandra Hanna)
Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice