Kilka ostatnich dni obfitowało w sukcesy naszych sportowców. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi kolarze, piłkarze halowi odnieśli pierwsze zwycięstwo w I lidze i możemy się też pochwalić wicemistrzem Polski Policjantów w tenisie stołowym.

Młodzi kolarze z Polkowic górą!

W minioną sobotę w Chojnowie odbył się finał Gimnazjady i Licealiady w kolarstwie górskim MTB. Wyśmienicie pokazali się tam kolarze z polkowickiego Gimnazjum nr 1. Wśród chłopców tytuł wywalczony przed rokiem obronił Michał Jaskot. Za nim na metę przyjechał z kolei Wojciech Stępień. Indywidualny występ przełożył się również na zwycięski wyścig drużynowy. Zespół Gimnazjum nr 1 oprócz wspomnianych medalistów tworzyli jeszcze Marcel Kicaj, Karol Hildebrant oraz Grzegorz Jakubowski.

Nie zawiodły także dziewczęta. Indywidualnie złoto zdobyła Wiktoria Kierat. Zespół w składzie: Nikola Klancko, Gabriela Bielecka, Wiktoria Niewiedziała, Katarzyna Sądowska oraz wspomniana już złota Wiktoria Kierat, zdobył srebro.

Cuprum zwycięski

Dużo radości swoim kibicom dostarczyli futsaliści, którzy pokonali AZS UMCS Lublin 9:7. Fani mogli zobaczyć bardzo dynamiczną grę, z dużą ilości bramek. Gole dla polkowickiego zespołu zdobyli: Stachów (dwie), Kochman, Koryciński (dwie), Sybis, Biały, Żbik (dwie).

Mistrzowski policjant

Sierżant Przemysław Rybikowski z naszej polkowickiej komendy policji na zawodach w Świeciu wywalczył tytuł wicemistrza Polski Policjantów w tenisie stołowym. To jednak nie jedyny sukces naszego tenisisty, ponieważ wraz z Arkadiuszem Mularczykiem (KPP Głogów) oraz Dariuszem Butrym (KPP Lubań) wywalczył złoty medal w drużynówce.

KS Polkowice wrócił na właściwą ścieżkę

Po dwóch porażkach na właściwe tory wrócili też piłkarze KS Polkowice. Najpierw zremisowali 3:3 z rezerwami Śląska Wrocław, gdzie prawdziwe show zrobili bracia Wacławczykowie (Kamil zdobył jedną, a Dawid dwie bramki), a później na wyjeździe wygrali z Ilanką Rzepin 2:0. Po golu w tym meczu strzelili Fryzowicz i Bancewicz. Nasz zespół w rozgrywkach 3. ligi dolnośląsko-lubuskiej jest obecnie na 4. miejscu, ale do lidera z Wałbrzycha traci zaledwie 3 punkty.

(Michał Szydlik) Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice