Brak prądu do godz. 6.15 nad ranem – z tym problemem o poranku mierzyło się wielu polkowiczan. Ale to nie jedyne efekty gwałtownych mrozów.

W nocy nastąpiła krótka przerwa w dostawie prądu. – Trudno przy takich temperaturach wyjść rano do pracy bez kawy, ale dziś nie miałem innego wyboru – mówi nam mieszkaniec osiedla Krupińskiego. Przed godziną szóstą rano w ciemnościach szykował się do wyjścia. Nie tylko on – wielu polkowiczan borykało się z tym samym problemem.

Zaskakujący spadek temperatury powoduje również problemy w dostarczaniu innych mediów – niektórzy mieszkańcy Polkowic od rana nie mogą połączyć się z internetem.

Nagłe spadki temperatury odczuli mieszkańcy całego kraju – w niedzielę ponad 100 tys. osiedle Gdańska odcięto od sieci ciepłowniczej. W Tatrach w ostatnich paru dniach doszło do 12 ofiar śmiertelnych, a na ulicach miast zamarzło kolejnych kilkanaście osób.

W Polkowicach temperatura powinna unormować się jutro – synoptycy zapowiadają ocieplenie do -2 stopni Celcjusza. Dodatnia temperatura ma wrócić już w środę.

Śledź prognozę pogody w serwisie Dzień Dobry Polkowice!

(AP)
Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice