Nowa organizacja ruchu w Polkowicach – ograniczenia dla pojazdów od 3,5 tony

26 stycznia 2019 roku
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Od 1 lutego na drogach Polkowic zostanie zmieniona organizacja ruchu. Po remoncie ul. Wojska Polskiego do centrum naszego miasta nie będą mogły wjeżdżać samochody ciężarowe.  

Artykuł przeczytasz w

ok. 3 minuty

Kluczowe fakty

  • Nowe znaki pojawią się 1 lutego 2019 roku
  • Ograniczony dojazd obejmie większość stref mieszkaniowych
  • Wprowadzone zostaną ograniczenia do 3,5, 5 i 8 ton

Zmiany spowodują, że po ulicach w centrum naszego miasta nie będą mogły poruszać się samochody o całkowitej masie przekraczającej 3,5, 5 lub 8 ton. Szczegółowa mapa ograniczeń (wraz ze strefami):


Kliknij, aby powiększyć, na podstawie OpenMaps

Pojazdy o masie do 8 ton będą mogły poruszać się większością głównych dróg w Polkowicach. Strefa ograniczenia do 3,5 tony obejmie Stare Miasto i osiedle Gwarków. Z kolei w obrębie Osiedla Młodych (jego zachodniej części) nie wjadą auta o masie przekraczającej 5 ton.

Ograniczenia nie będą dotyczyć służb miejskich oraz – w części – pojazdów dostawczych, których kierowcy będą mogli udowodnić, że jadą do miejsca docelowego (ul. Hubala i Dąbrowskiego, od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do Kolejowej – czyli jadących np. do dyskontu Biedronka).

Zmiana jest spowodowana zakończeniem inwestycji ul. Wojska Polskiego. Ta prowadzona była od 2018 roku, a jej wartość przekroczyła 9 mln zł.

Polub nas!

Do kolejnej zmiany w organizacji ruchu ma dojść po tym, gdy gmina Polkowice zyska w zarząd aktualną drogę krajową nr 3 (Aleję Marszałka Piłsudskiego) oraz drogę wojewódzką 331 (ul. Chocianowską). Stanie się to po zakończeniu inwestycji GDDKiA, drogi ekspresowej nr 3. Ostatni fragment, mijający Polkowice, ma być gotowy w marcu 2019 roku.

Czy byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz do nas o tym!
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Redaktor naczelny Dzień Dobry Polkowice

andrzej.padniewski@dziendobrypolkowice.pl

Czytaj również:
Fakty o Faktach: Komentarz autora

Fakty o Faktach: Komentarz autora

Od trzech tygodni zastanawialiśmy się w gronie dziennikarzy z dużo większym stażem od mojego oraz osób z innych środowisk, czy te teksty publikować, a jeśli tak, to w jakim wymiarze. Dlaczego? Z tegoż oto powodu, że pomimo ogromu pracy włożonej w ich przygotowanie, nie wnoszą – i wyrażam nie tylko swoją opinię – dosłownie nic.

Ta wiadomość jest dla Ciebie ważna? Wrzuć go na Social Media:
Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice