Premier w gminie Polkowice. Podziękował ratownikom za akcję

31 stycznia 2019 roku
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Chciałem wyrazić moją ogromną wdzięczność za to, co zrobiliście – powiedział premier Mateusz Morawiecki do ratowników górniczych podczas spotkania w stacji Górniczego Pogotowia Ratunkowego w Sobinie.

Artykuł przeczytasz w

ok. 4 minuty

Kluczowe fakty

  • Akcja ratownicza w kopalni Rudna trwała ponad 24 godziny
  • 30 zastępów ratowniczych wyprowadziło z terenów objętych akcją 32 górników. Co najważniejsze: wszystkich żywych
  • Dzień po zakończeniu akcji osobiście podziękował im premier RP, Mateusz Morawiecki

Tuż po uratowaniu ostatniego górnika z kopalni Rudna, prezes KGHM-u, Marcin Chludziński poinformował o tym, że o sytuację w kopalni na bieżąco wspierali prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki, dzień po akcji, 31 stycznia spotkał się z ratownikami Górniczego Pogotowia Ratunkowego w Sobinie pod Polkowicami, gdzie osobiście podziękował im za trud pracy włożony w akcję ratunkową.


Mateusz Morawiecki w Sobinie pod Polkowicami

Szef polskiego rządu powiedział:

Po raz kolejny potwierdziło się to, że górnictwo i ratownictwo górnicze to zawody wysokiego ryzyka, ale też bardzo wysokich standardów moralnych i prawdziwego bohaterstwa. Bardzo Wam dziękuję za to, co zrobiliście.

Premier osobiście podziękował ratownikom, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Od nich, ale i od przedstawicieli KGHM-u otrzymał pamiątkową kurtkę z logiem GPR.  

Polub nas!

Do wstrząsu w kopalni Rudna doszło 29 stycznia około godz. 14:00. W akcji ratunkowej wzięło udział 30 zastępów ratowniczych. W rejonie, w którym doszło do wstrząsu, przebywało 32 górników. Ostatniego na powierzchnię ratownicy przetransportowali po ponad dobie. Czuje się on dobrze, po spędzeniu w uwięzieniu ponad doby, udzielił wywiadu mediom. 

Tymczasem jeden z hospitalizowanych górników znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej. 

Czy byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz do nas o tym!
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Redaktor naczelny Dzień Dobry Polkowice

andrzej.padniewski@dziendobrypolkowice.pl

Czytaj również:
Fakty o Faktach: Komentarz autora

Fakty o Faktach: Komentarz autora

Od trzech tygodni zastanawialiśmy się w gronie dziennikarzy z dużo większym stażem od mojego oraz osób z innych środowisk, czy te teksty publikować, a jeśli tak, to w jakim wymiarze. Dlaczego? Z tegoż oto powodu, że pomimo ogromu pracy włożonej w ich przygotowanie, nie wnoszą – i wyrażam nie tylko swoją opinię – dosłownie nic.

Ta wiadomość jest dla Ciebie ważna? Wrzuć go na Social Media:
Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice