Znów tąpnęło. Co wydarzyło się tym razem?

12 lutego 2019 roku
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Do silnego wstrząsu doszło ponownie w ostatnim okresie. Około godz. 19:00 zatrzęsła się ziemia, była to tzw. górnicza szóstka. Co się wydarzyło?

Artykuł przeczytasz w

ok. 2 minuty

Kluczowe fakty

  • Górniczy wstrząs odczuwalny był mocniej w Lubinie, a słabiej w gminie Polkowice
  • Były to kontrolowane odstrzały w ZG Lubin
  • Wcześniej przeprowadzono akcję ratunkową z powodu osypania górotworu.
Około godz. 19 zatrzęsła się ziemia. Po ostatnich dramatycznych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska, pewnie wiele osób znów zadało sobie pytania, co wydarzyło się pod ziemią.

Tym razem, na całe szczęście, wstrząs był kontrolowany. O tej godzinie doszło do odstrzałów górniczych w celach wydobywczych.

W tej sytuacji wszyscy górnicy znajdujący się pod ziemią mają obowiązek znajdować się w zabezpieczonych strefach, w których nie ma zagrożenia dla ich życia czy zdrowia. Z kolei odstrzały prowadzi się w tzw. otworach strzelniczych, wypełnianych materiałem wybuchowym a następnie detonowanym w celu dalszej eksploatacji złóż. Działania te są rzadko odczuwalne na powierzchni. 

Polub nas!

Parę godzin przed wybuchem dotarła z kolei informacja o akcji ratunkowej pod powierzchnią. Osypanie się górotworu spowodowało zablokowanie jednej z maszyn, w której znajdował się górnik. Na szczęście, po udrożeniu przejścia do maszyny pracownik został uwolniony. Nie odniósł on obrażeń.

Czy byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz do nas o tym!
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Redaktor naczelny Dzień Dobry Polkowice

andrzej.padniewski@dziendobrypolkowice.pl

Czytaj również:

Kandydaci do Sejmu z powiatu polkowickiego

Aż trzy osoby związane z naszym powiatem powalczą o miejsce w Sejmie z list Prawa i Sprawiedliwości. Inne komitety zapowiadają, że na listy trafi więcej polkowiczan.

Ta wiadomość jest dla Ciebie ważna? Wrzuć go na Social Media:

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice