Mówią po angielsku bez lęku. Dzieciaki z Polkowic na kolejnym Euroweeku

21 marca 2019 roku
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

81 dzieci ze szkół z terenu gminy Polkowice spędziło pięć dni na warsztatach w Lądku Zdrój, podczas których szlifowały swoją znajomość języka angielskiego.

Artykuł przeczytasz w

ok. 2 minuty

Kluczowe fakty

  • Dzieci ze szkół w Polkowicach oraz Jędrzychowie ruszyły po raz 4. na Euroweek
  • Podczas obozu wraz z wolontariuszami rozmawiały tylko po angielsku

Wolontariusze z trzech kontynentów i pięciu państw przez pięć dni prowadzili warsztaty w języku angielskim. Skorzystali z nich uczniowie gminy Polkowice. Ich celem było przede wszystkim przełamanie bariery mówienia w obcym języku, choć ćwiczenia koncentrowały się również na innych aspektach.

Zorganizowano m.in. wieczór kultur, w którym zespoły miały zaprezentować kulturę, obyczaje czy kuchnię innych państw. Ale unikaliśmy miejsc oczywistych, jak np. Stany Zjednoczone, a raczej koncentrowaliśmy się na miejscach, z których m.in. pochodzili nasi wolontariusze, a więc Birmy, Kolumbii, Hondurasu, Meksyku czy Indonezji. 

powiedziała Małgorzata Walczak
z Uczelni Jana Wyżykowskiego, koordynatorka U Speak UJW

Był to czwarty wyjazd grupy w ramach współpracy z Fundacją Euroweek. Tym razem młodzież ze szkół odwiedziła Lądek Zdrój. 

 

Polub nas!

Po raz czwarty jedną z opiekunek uczniów była Józefa Wołoszczuk.

Już po paru godzinach, po paru dniach widać było, jak dzieciaki przełamują barierę językową i dużo odważniej mówią w obcym dla nich języku.

powiedziała Wołoszczuk

Radna rady miejskiej z klubu Prawa i Sprawiedliwości działa społecznie będąc m.in. jedną z wolontariuszek podczas tego typu wyjazdów. 

U Speak planuje kolejny wyjazd dla dzieci z terenu gminy Polkowice już w czerwcu. Uczniowie mają uczestniczyć w warsztatach z rówieśnikami z innych krajów – m.in. z Turcji. Wyjazd seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy również uczą się angielskiego, planowany jest z kolei na październik. 

Warsztaty zorganizowano dzięki finansowemu wsparciu gminy Polkowice. Rodzice dzieci opłacili jedynie przejazd do Lądka Zdroju. 

GALERIA:

Czy byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz do nas o tym!
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Redaktor naczelny Dzień Dobry Polkowice

andrzej.padniewski@dziendobrypolkowice.pl

Czytaj również:
Fakty o Faktach: Komentarz autora

Fakty o Faktach: Komentarz autora

Od trzech tygodni zastanawialiśmy się w gronie dziennikarzy z dużo większym stażem od mojego oraz osób z innych środowisk, czy te teksty publikować, a jeśli tak, to w jakim wymiarze. Dlaczego? Z tegoż oto powodu, że pomimo ogromu pracy włożonej w ich przygotowanie, nie wnoszą – i wyrażam nie tylko swoją opinię – dosłownie nic.

Ta wiadomość jest dla Ciebie ważna? Wrzuć go na Social Media:
Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice