Wojska Polskiego będzie odmalowana

21 marca 2019 roku
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Znaki poziome na ul. Wojska Polskiego po paru miesiącach od zakończenia inwestycji praktycznie zniknęły. Ale zaraz zostaną odmalowane.

Artykuł przeczytasz w

ok. 2 minuty

Kluczowe fakty

  • Inwestycja została oddana do użytku dwa miesiące temu, ale już ledwie widoczne są na niej znaki poziome
  • Będą one jednak odmalowane w przeciągu najbliższych dni

Brak poziomego oznakowania był widoczny już w parę tygodni po oddaniu inwestycji do ruchu. Ale linie, pasy i inne znaki zostaną na drogę naniesione ponownie – na koszt firmy, która realizowała inwestycję.

Jak tłumaczą urzędnicy, jest to niestety naturalna kolej rzeczy dla inwestycji prowadzonych w okresie zimowym. 

To normalna praktyka, gdyż warunki atmosferyczne w okresie zimowym, niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wpływają na to, że malowanie szybko się ściera. Oznakowanie zostało wykonane w grudniu w celu oddania drogi do użytkowania – bez oznakowania nie byłoby to możliwe.

mówi Marzena Olejnik,
dyrektor Wydziału Inwestycji, Remontów
i Utrzymania Urzędu Gminy w Polkowicach 

Polub nas!

Teraz więc inwestor, w ramach umowy, naniesie ponownie oznakowanie poziome. Prace mają być prowadzone w sposób jak najmniej utrudniający poruszanie się samochodom; w niektórych fragmentach dojdzie do miejscowego zawężenia ruchu do jednego pasa. 

Podobnie stanie się na ul. Młyńskiej – pasy prowadzące do Alfa Parku, które wraz z budową galerii wykonał inwestor, również zostały namalowane w grudniu. I podobnie do oznakowania drogi na ul. Wojska Polskiego, są już niewidoczne. Inwestor – spółka zarządzająca Alfa Parkiem – również w najbliższym czasie „odświeży” oznakowanie. 

Czy byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz do nas o tym!
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Redaktor naczelny Dzień Dobry Polkowice

andrzej.padniewski@dziendobrypolkowice.pl

Czytaj również:
Fakty o Faktach: Komentarz autora

Fakty o Faktach: Komentarz autora

Od trzech tygodni zastanawialiśmy się w gronie dziennikarzy z dużo większym stażem od mojego oraz osób z innych środowisk, czy te teksty publikować, a jeśli tak, to w jakim wymiarze. Dlaczego? Z tegoż oto powodu, że pomimo ogromu pracy włożonej w ich przygotowanie, nie wnoszą – i wyrażam nie tylko swoją opinię – dosłownie nic.

Ta wiadomość jest dla Ciebie ważna? Wrzuć go na Social Media:
Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice