Rusza Ósma Liga Mistrzów: B-Klasa!

23 marca 2019 roku
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Na 40 metrów przed bramką ponad 50 letni zawodnik z wyraźnym zaokrągleniem w okolicach klatki piersiowej decyduje się na strzał. Piłka ląduje w samym okienku bramki. Takie rzeczy tylko w B-Klasie, tzw. Ósmej Lidze Mistrzów. W ten weekend kolejka otwarcia, swoje mecze rozegrają cztery zespoły z naszej gminy.

Artykuł przeczytasz w

ok. 3 minuty

Kluczowe fakty

  • Wzmocniona ekipa Kuprytu Sucha Górna zagra u siebie z rezerwami Sparty Rudna
  • Mecze w roli gospodarza rozegrają także pozostałe ekipy z naszej gminy
  • W A-Klasie Kalina Sobin jedzie do Czernej

W „trochę poważniejszej” piłce Górnik Polkowice jedzie na mecz do Tarnowskich Gór, ale nie oznacza to, by w naszej gminie miało zabraknąć piłkarskich emocji w ten weekend. Rusza bowiem B-Klasa, najlepsza liga piłkarska w Polsce. Jeśli odwrócić hierarchię, oczywiście. 

Nie ma co się śmiać, zdecydowana większość zespołów poważnie podchodzi do rozgrywek, a mecze potrafią dostarczyć prawdziwych emocji i niesamowitych zwrotów akcji.

Tak też może być w ten weekend w Suchej Górnej. Wzmocniona czterema zawodnikami ekipa Kuprytu 02 podejmie rezerwy Sparty Rudna. 

Myślę, że powinniśmy nie przegrać tego meczu. Stawiam na remis albo wygraną. W pierwszym meczu przegraliśmy 1:3. Mamy czterech nowych zawodników, ważą się losy rejestracji trzech kolejnych. Myślę, że trzech nowych graczy zadebiutuje w niedzielę.

mówi Tomasz Wzorek,
kierownik zespołu LZS Kupryt 02 Sucha Górna

Mecz Kuprytu w niedzielę o godz. 14 na boisku przy ul. Spokojnej w Suchej Górnej. 

 

Polub nas!

Liderujące tabeli rezerwy Górnika grają w niedzielę o 11.00 w Polkowicach z Victorią Tymowa. W pierwszym meczu na wyjeździe padł wynik 7:0, więc jeśli ktoś chce zobaczyć kanonadę bramek, warto na ten mecz się wybrać. 

Górnik II lideruje tabeli, zaliczając na jesień komplet zwycięstw. Szanse awansu pozostałych zespołów do A-klasy są zatem iluzoryczne.

O godz. 11 w niedzielny poranek czeka nas także mecz w Moskorzynie – Kłos zmierzy się z ekipą Unia Szklary Górne. Będzie to starcie 2. i 3. ekipy w tabeli grupy II. Trzy godziny później mecz w Nowej Wsi Lubińskiej: LZS kontra Platan Siedlce. 

Ostatnia w tabeli ekipa LZS-u Żelazny Most pauzuje w tej kolejce. 

Warto jeszcze dodać, że grająca ligę wyżej Kalina Sobin, bijąca się o awans do klasy okręgowej, zagra na wyjeździe z Orłem Czerna. Mecz również w niedzielę o godz. 15. 

Bez krztyny ironii, serdecznie na każdy z meczów zapraszamy – niedziela zapowiada się słonecznie, a debiutancka wizyta kibiców na boiskach B-Klasy często kończy się bardzo pozytywnym zaskoczeniem. 

Czy byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz do nas o tym!
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Redaktor naczelny Dzień Dobry Polkowice

andrzej.padniewski@dziendobrypolkowice.pl

Czytaj również:
Fakty o Faktach: Komentarz autora

Fakty o Faktach: Komentarz autora

Od trzech tygodni zastanawialiśmy się w gronie dziennikarzy z dużo większym stażem od mojego oraz osób z innych środowisk, czy te teksty publikować, a jeśli tak, to w jakim wymiarze. Dlaczego? Z tegoż oto powodu, że pomimo ogromu pracy włożonej w ich przygotowanie, nie wnoszą – i wyrażam nie tylko swoją opinię – dosłownie nic.

Ta wiadomość jest dla Ciebie ważna? Wrzuć go na Social Media:
Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice