Wystrzelali medale

8 kwietnia 2019 roku
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Dwukrotny mistrz Polski, Jakub Machowicz zdobył dwa złote krążki w zawodach strzeleckich rozgrywanych w kompleksie strzeleckim RCS w Lubinie. W innych grupach krążki wywalczyli także zawodnicy i zawodniczki z Polkowic.

Artykuł przeczytasz w

ok. 2 minuty

Kluczowe fakty

  • Multum medali z Lubina przywieźli zawodnicy z Polkowice
  • Machowicz osiągnął tak dobry wynik, że gdyby startował w kategorii seniorów również zdobyłby złote krążki

W zawodach wzięła udział liczna ekipa z Polkowic w tym siedmioro młodzików i juniorów. Wszyscy nasi młodzi zawodnicy osiągnęli wysokie wyniki i wystrzelali pozycje medalowe a dla dwójki z nich był to bardzo udany debiut. Wśród młodzików i młodziczek złote medale w pistolecie pneumatycznym wystrzelali Mikołaj Zarzycki i Dominika Jarzynka, zaś srebrne Julia Wojciechowska i Mateusz Miękisiak. W karabinie pneumatycznym juniorek złoty krążek powędrował do Zuzanny Pólkowskiej, zaś w karabinie młodziczek srebro zdobyła Amelia Pawłowska.

W pistolecie pneumatycznym i sportowym juniorów dwa złote krążki wystrzelał dwukrotny medalista Mistrzostw Polski Jakub Machowicz.

 

Polub nas!

Machowicz osiągnął tak dobry wynik, że gdyby startował w kategorii seniorów, również sięgnąłby po dwa złote krążki.

Od wielu lat jeśli chodzi o szkolenie młodzieży w strzelectwie sportowym na terenie LGOM najważniejszym i w praktyce jedynym ośrodkiem są Polkowice. I to pomimo faktu, iż nie posiadamy odpowiedniej infrastruktury oraz bardzo mało sprzętu, który jest już wyeksploatowany i nie odpowiada współczesnym standardom.

mówi Marcin Zarzycki, trener grupy

Gmina Polkowice partycypuje w finansowaniu młodych adeptów strzelectwa w kwocie 15 tys. zł rocznie. Koszt jednej sztuki broni to ok. 6 tys. zł. 

Czy byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz do nas o tym!
Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Autor tekstu: Andrzej Padniewski

Redaktor naczelny Dzień Dobry Polkowice

andrzej.padniewski@dziendobrypolkowice.pl

Czytaj również:
Fakty o Faktach: Komentarz autora

Fakty o Faktach: Komentarz autora

Od trzech tygodni zastanawialiśmy się w gronie dziennikarzy z dużo większym stażem od mojego oraz osób z innych środowisk, czy te teksty publikować, a jeśli tak, to w jakim wymiarze. Dlaczego? Z tegoż oto powodu, że pomimo ogromu pracy włożonej w ich przygotowanie, nie wnoszą – i wyrażam nie tylko swoją opinię – dosłownie nic.

Ta wiadomość jest dla Ciebie ważna? Wrzuć go na Social Media:
Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice