Termin na S3 mija. Trasa gotowa w 75%, a GDDKiA rozważa różne scenariusze

Na feralnym odcinku między Lubinem a Polkowicami nadal nie widać robotników, choć Salini zbliża się do terminu, w którym GDDKiA grozi rozwiązaniem umowy, foto: Wikimedia, Danuta B., fotopolska.eu

Trasa jest gotowa w 75%. Brakuje warstwy bitumicznej i części prac wykończeniowych. GDDKiA rozpisze nowy przetarg? – Analizujemy możliwe scenariusze – mówią w Agencji.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 16 kwietnia

Jadący każdego dnia polkowiczanie w kierunku Lubina wypatrują na trasie wznowienia prac na odcinku S3. Droga w godzinach szczytu osiąga takie natężenie ruchu, które uniemożliwia płynne poruszanie się autem, a czas przejazdu 14 km odcinka z Polkowic do Lubina przekracza pół godziny.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na bieżąco monitoruje ten odcinek. Ale do czasu, gdy nie minie termin wyznaczony firmie Salini na wznowienie realizacji tej inwestycji, Magdalena Szumiata, rzeczniczka GDDKiA we Wrocławiu nie chce mówić o szczegółach dalszych działań Agencji.

Analizujemy wszystkie możliwe scenariusze. O nich będziemy mogli dopiero po tym, gdy minie termin wyznaczony firmie Salini do wznowienia robót.

dla Dzień Dobry Polkowice powiedziała
Magdalena Szumiata, GDDKiA

AUTOPROMOCJA

Szumiata podkreśla, że trasa gotowa jest w blisko 75 proc. Do jej ukończenia brakuje warstw bitumicznych i prac wykończeniowych. Zapytaliśmy zatem, czy możliwy będzie jakikolwiek scenariusz realizacji tego zadania wykluczający przetarg. Ale GDDKiA, mając ciągle obowiązującą umowę z włoskim wykonawcą, nie podaje – co zrozumiałe – takich informacji publicznie. 

Termin wyznaczony firmie Salini mija w tym tygodniu (tak poinformował portal money.pl), możliwe zatem że do piątku GDDKiA poinformuje, w jakim trybie będą prowadzone dalsze prace na tym odcinku. Jeśli Agencja zdecyduje się na ponowne rozstrzygnięcia w drodze przetargu, sama procedura może zająć ok. trzy miesiące (poza przygotowaniem dokumentacji, zgodnie z prawem informacja o przetargu musi być udostępniona na okres 40 dni). 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice