PILNE: Umowa na S3 zerwana!

Na odcinku Lubin-Polkowice widziano w ostatnich dniach robotników, jednak nic nie wskazuje na to, że odcinek szybko będzie przejezdny.

O zerwaniu umowy poinformował PAP rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kontrakty przestały obowiązywać dla odcinków S3 i A1.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 29kwietnia

GDDKiA zrywa kontrakt – jak podkreślił Jan Krynicki, rzecznik Dyrekcji w rozmowie z Polską Agencją Prasową: po wielokrotnych wezwaniach Sallini nadal nie realizowało prac. 

Realizacja odcinka, zdaniem portalu money.pl, trafi ponownie pod przetarg, co sprawi, że wznowienie prac raczej nie nastąpi w 2019 roku.  

AUTOPROMOCJA

Rzecznik centrali Dyrekcji podkreślił, że wszystkie zaległości wobec firm realizujących zadania dla włoskich konsorcjów zostaną im zrekompensowane bezpośrednio od GDDKiA. 

Wypowiedziane dziś kontrakty dotyczą dwóch odcinków realizowanych na terenie Polski, „polkowickiego” S3 oraz obwodnicy Częstochowy w ciągu drogi A1. 

Jeśli doniesienia portalu money.pl się sprawdzą, wyłonienie wykonawców w drodze przetargu odcinka S3 między Kazimierzowem a Lubinem odbędzie się po raz trzeci. 

Droga gotowa jest w 75% procentach. Teren pod budowę przekazano ponad 4 lata 3 miesiące temu. 

 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice