Wydarzenia tygodnia komentują radni: „Musimy dążyć do wyższych standardów”

Sprawę wyboru dyrektor wydziału inwestycji oraz nominacji radnych Lepszych Polkowic komentują dla nas radni rady miejskiej, Paweł Kowalski (PiS) oraz Wiesław Wabik (PdMP). Radni Lepszych Polkowic, z którymi rozmawialiśmy, odmówili komentarza. 

W tym tygodniu doszło do nominacji na stanowiska dyrektorskie w urzędzie, a zatrudnienie w miejskich spółkach znaleźli radni Lepszych Polkowic. Komentarze w tej sprawie zebraliśmy wśród polkowickich radnych. 

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 10 maja

Zarówno informacja o rezultacie konkursu na stanowisko dyrektor Wydziału Inwestycji, jak i objęciu stanowisk w miejskich spółkach przez radnych Lepszych Polkowic wywołały falę oburzenia wśród internautów. Komentarze polkowiczan w mediach społecznościowych można znaleźć na stronie Dzień Dobry Polkowice na Facebooku (link – kliknięcie otworzy nowe okno).

Przypomnijmy: konkurs na stanowisko dyrektor Wydziału Inwestycji wygrała 65-letnia Renata Napieralska, a rozmowa kwalifikacyjna z jednym z niezatrudnionych kandydatów trwała od 3 do maksymalnie 5 minut (artykuł: tutaj – kliknięcie otworzy nowe okno).

Z kolei zatrudnienie w miejskich spółkach znaleźli radni Lepszych Polkowic: Adam Trybka i Tomasz Szulc. W programie wyborczym ugrupowania pojawiła się obietnica, że radni nie będą piastować funkcji kierowniczych w miejskich spółkach. I tak, jak Szulc przedstawił stanowisko, że funkcja dyrektora nie jest stanowiskiem kierowniczym (artykuł: tutaj – kliknięcie otworzy nowe okno), tak fakt zasiadania przez Adama Trybkę na kierowniczym stanowisku bez rozstrzygnięcia w drodze konkursu potwierdziły kadry spółki PGM.

O wyrażenie swojej opinii do obu spraw poprosiliśmy polkowickich radnych wszystkich klubów zasiadających w Radzie Miejskiej Polkowic. Radni Lepszych Polkowic odmówili komentarza lub nie odpowiedzieli na wiadomość z prośbą o ustosunkowanie się do tych spraw.

 

AUTOPROMOCJA

Sprawę skomentowali z kolei Paweł Kowalski, radny niezależny, zasiadający w klubie Prawa i Sprawiedliwości, oraz Wiesław Wabik, radny PdMP, były burmistrz Polkowic.

Jestem zaskoczony i rozczarowany tak prowadzoną polityką personalną. To nie są te standardy o które nam chodziło i które mieliśmy zamiar zrealizować przejmując władzę po 24 latach rządów PdMP. Wszelkie nabory na stanowiska kierownicze powinny odbywać się w taki sposób, by wybór nie pozostawiał wątpliwości co do klarowności przeprowadzenia procesu. Do tego służą konkursy czy np. potrzeba dodania ogłoszeń o naborze na portalach dla osób poszukujących pracy. Musimy dążyć do działań o standardach przystających do norm co najmniej znanych z biznesu.

dla Dzień Dobry Polkowice powiedział
Paweł Kowalski
radny rady miejskiej, PiS

Swoje zdanie na temat nominacji wyraził także Wiesław Wabik.

W czasie kampanii wyborczej Puźniecki wytykał mi zatrudnianie kolesi. W swoim programie wyborczym obiecał oddać gminę jej mieszkańcom. Obiecał też brak przywilejów dla radnych. A tu proszę. Taka niespodzianka. Okazało się, że obietnice nie mają pokrycia w rzeczywistych działaniach. Zwalnia wartościowe osoby, polkowiczan, które często całe swoje zawodowe życie poświęcili pracy dla mieszkańców naszej gminy. Niech mieszkańcy, szczególnie ci którzy głosowali na Puźnieckiego, sami ocenią jego powyborcze decyzje personalne. Miały być wysokie standardy, a jest realizacja politycznych zobowiązań.

dla Dzień Dobry Polkowice powiedział
Wiesław Wabik
radny rady miejskiej, PdMP

Łukasz Puźniecki zastąpił na stanowisku Wiesława Wabika w listopadzie 2018 roku. Od dnia objęcia funkcji jest odpowiedzialny jako organ właścicielski za funkcjonowanie spółek należących do gminy. Zarówno spółka Górnik Polkowice, która zatrudniła Tomasza Szulca, jak i PGM z pełnomocnikiem zarządu w osobie Adama Trybki należą do gminy Polkowice. 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice