Prawie 2 mln zł na drogi w powiecie. Podpisali umowy

Do Polkowic zawitało aż czworo parlamentarzystów, wojewoda dolnośląski, a także przedstawiciele sejmiku województwa, foto: biuro prasowe UWD, dalej: nadesłane, powiatpolkowicki.pl

1,98 mln zł trafi do samorządów z terenu powiatu polkowickiego w ramach podpisanych wczoraj umów z Urzędem Wojewódzkim.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 21 maja 2019

Beneficjentami ogólnopolskiego programu, na który łącznie na terenie Dolnego Śląska będzie przeznaczona kwota 17 mln zł, będą m.in. mieszkańcy gminy Przemków i Grębocice. Dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych w Przemkowie zostaną utwardzone ulice Klonowa i Rentowa. Łączna wartość dokapitalizowania tej inwestycji sięga 453 tys. zł.

To nie koniec sukcesów gminy Przemków, która z zewnętrznych środków wyremontuje także ul. Zamkową. Te środki z kolei pojawią się w budżecie gminy w ramach funduszy z Urzędu Marszałkowskiego.

Cieszę się, że udaje nam się uzyskać środki zewnętrzne – głównie na remont chodników i ulic. Pragnę serdecznie podziękować samorządowcom, z którymi współpraca prowadzi do inwestycji ważnych dla mieszkańców naszej gminy, w tym dla marszałka Cezarego Przybylskiego.

dla Dzień Dobry Polkowice mówi
Jerzy Szczupak
burmistrz gminy Przemków

 

AUTOPROMOCJA

Zewnętrzne finansowanie na inwestycje pozyskało także starostwo powiatowe w Polkowicach. Wyremontowana, poszerzona a także zaopatrzona w zatoki autobusowe zostanie droga pomiędzy miejscowościami Świnino i Duża Wólka w gminie Grębocice, ale będąca w zarządzie powiatu polkowickiego. Łączna wartość dofinansowania ze środków rządowych na tę inwestycję wyniesie 1,5 mln zł. 

Co ciekawe, jadąc z Dużej Wólki dalej, w kierunku Jerzmanowej, za jakiś czas trafimy na kolejny odnowiony odcinek ze środków przyznanych przez wojewodę – remontowana w powiecie głogowskim zostanie ulica Obiszowska w Jerzmanowej. 

W spotkaniu uczestniczyli Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, posłowie: Krzysztof Kubów, Mirosława Stachowiak-Różecka i Wojciech Zubowski, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, radni wojewódzcy z radnym z naszego powiatu Piotrem Karwanem a także przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnych. 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice