Mastersi przywieźli 22 medale

Polkowiccy pływacy przywieźli 8 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych medali z Torunia, foto: nadesłane

Z workiem medali wrócili z Torunia polkowiccy mastersi. Ekipa w ośmioosobowym składzie zdobyła aż osiem złotych krążków w międzynarodowych zawodach!

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 28 maja 2019

Polkowiccy sportowcy to nie tylko koszykarki bijące się na europejskich parkietach czy piłkarze wracający na centralny poziom rozgrywek piłkarskich w Polsce. To również – wśród wielu inicjatyw – klub Masters Polkowice, który jeździ po Polsce i przywozi medale w różnych kategoriach wiekowych w pływaniu.

Zawodnicy polkowickiego klubu wrócili właśnie z międzynarodowych zawodów O Błękitną Wstęgę Wisły, które odbywały się w miniony weekend w Toruniu.

 

AUTOPROMOCJA

W zawodach wzięło udział 70 ekip z Polski, Rosji i Ukrainy. Polkowiczanie w klasyfikacji medalowej zajęli 13. miejsce, zdobywając łącznie 22 medale: po osiem złotych i srebrnych oraz sześć brązowych.

W polkowickiej ekipie wystąpili: Regina Mładszew, Gizela Wójcik, Emilia Kawula, Janina Zając, Wiesław Zając, Jerzy Marchlewski, Czesław Kawałko oraz  Józefa Wołoszczuk.

Zawody masters organizowane są w całej Polsce – rywalizują w nich zawodnicy w wielu kategoriach wiekowych, w których „dolna” granica zmienia się co pięć lat. Oznacza to, że swoich sił w pływaniu mogą spróbować również zawodniczki czy zawodnicy po… 80. roku życia. 

Zawody O Błękitną Wstęgę Wisły, które obyły się w tym roku, były jubileuszowymi, dziesiątymi zorganizowanymi w Toruniu. Uczestnictwo klubu Masters Polkowice było współfinansowane przez środki gminy Polkowice. 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice