Kolejne wyzwania przed młodymi kolarzami CCC Development Team

Ten tydzień będzie bardzo pracowity dla kolarzy CCC Development Team, foto: Szymon Sikora

Dziś, w urokliwie położonym nad Balatonem kurorcie Siófok odbędzie się prolog Wyścigu dookoła Węgier. Wystartuje w nim siódemka kolarzy ekipy CCC Development Team. Dwa dni później w Krakowie zaplanowano prolog Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Tam także będą rywalizować młodzi kolarze w pomarańczowych koszulkach.

Autor: Konrad Kaptur
Napisano 11 czerwca 2019

Pierwsza edycja Tour de Hongrie (oficjalna nazwa wyścigu) odbyła się w 1925 roku. Wówczas kolarze ścigali się na jednym etapie, liczącym 510 kilometrów. Wystartowali o 4:00 rano, a najszybszy z nich – Károly Jerzsabek wjechał na linię mety po… 22 godzinach i 10 minutach. 

AUTOPROMOCJA

Tegoroczna, jubileuszowa, 40. edycja wyścigu potrwa do niedzieli. Wielu ekspertów kolarstwa wieści, że kluczowe znaczenie dla ostatecznej kolejności powinien mieć etap czwarty, który zakończy się bardzo wymagającym podjazdem pod szczyt Kekes. To będzie prawdziwa gratka dla górali. Na tym odcinku będzie można sporo zyskać, ale także stracić.

CCC Development Team na Węgrzech będą reprezentować – Stanisław Aniołkowski, Piotr Brożyna, Michał Paluta, Attila Valter, Sergio Tu, Damian Papierski i Karol Wawrzyniak. Szczególnie istotny ten wyścig będzie dla Attili Valtera, Węgra ścigającego się w naszej ekipie. – Profil wyścigu mi odpowiada. Jestem dobrze przygotowany, mamy taki skład, który gwarantuje walkę zarówno o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, jak i na poszczególnych etapach – deklaruje Valter.

W czwartek (13.06) od tradycyjnego kryterium ulicznego wokół krakowskiego Rynku rozpocznie się z kolei Małopolski Wyścig Górski. To uważana za jedną z bardziej wymagających etapówek wśród rozgrywanych w Polsce. Strome podjazdy i kręte zjazdy pozwalające na osiąganie dużych prędkości czynią go bardzo wymagającym. Wygrywają tutaj tylko zawodnicy o nieprzeciętnych umiejętnościach. Pierwsza edycja została rozegrana w 1961 roku. Wygrał ją reprezentant Czechosłowacji, Roman Chtiej. Trzy ostatnie natomiast kończyły się wygraną zawodników naszej grupy. W 2016 roku zwyciężył Mateusz Taciak, rok później Maciej Paterski, a w ubiegłym roku triumfował Amaro Antunes.

Tegoroczny Małopolski Wyścig Górski składa się z trzech etapów. Wszystkie będą bardzo wymagające, ale najtrudniejszym będzie ostatni, z Chochołowskich Term do Przechyby usytuowanej na wysokości 1175 m n.p.m. Obserwowanie walki górali będzie nie lada gratką dla fanów kolarstwa.

CCC Development Team na Małopolski Wyścig Górski będą reprezentować  – Patryk Stosz, Kamil Małecki, Szymon Tracz, Piotr Pękala oraz Kacper Walkowiak.

Oba wyścigi – dookoła Węgier oraz Małopolski Górski zakończą się w niedzielę.

 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice