[WYWIAD] Maros Kovacik: Uwielbiam wyzwania, a ten sezon będzie wyzwaniem

Maros Kovacik trzeci sezon z rzędu będzie trenerem CCC Polkowice, foto: kosz.mkspolkowice.pl

Wczoraj Maros Kovacik podpisał umowę z CCC Polkowice i w kolejnym sezonie będzie szkoleniowcem Mistrzyń Polski. Nam udało się porozmawiać z sympatycznym trenerem ze Słowacji.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 14 czerwca 2019

Trenerze, jakie są pańskie oczekiwania na ten sezon? Jest szansa, że pod pańską wodzą zespół sięgnie po trzecie z rzędu mistrzostwo Polski?

Bardzo trudno określić teraz, o jakie cele będziemy walczyć. Mamy blisko dwukrotnie niższy budżet niż przed rokiem, a na kontrakcie jest tylko jedna zawodniczka. Musimy zbudować od podstaw zupełnie nową ekipę w oparciu o nasze ograniczone zasoby. Nie stawiałbym nas zatem w roli głównego pretendenta do tytułu. 

A o co będziecie się bić w Europie?

Uważam, że brak Euroligi w Polkowicach to dobra decyzja. Bez sensu byłoby grać po to, by się prześlizgnąć przez grupę i przegrać większość meczów. Wszyscy wiemy, jak trudne to rozgrywki. Dlatego jestem pewien, że klub podjął słuszną decyzję, by zagrać w Eurocup. 

 

AUTOPROMOCJA

Wybór oferty CCC Polkowice to decyzja sentymentalna, czy po prostu była to najlepsza oferta z dostępnych?

Zdecydowały trzy czynniki. Uwielbiam to miasto, ludzi i moja rodzina czuje się tutaj bardzo dobrze. Najmłodsza córka idzie do pierwszej klasy, więc będzie jej łatwiej, bo zna to miasto. Ponadto spróbuję z tym samym klubem czegoś nowego. To pozwoli mi na podejmowanie nowych wyzwań jako trenerowi. A ja uwielbiam wyzwania. Ale też nie ukrywam, będę mieć spokój w wakacje – nie chciałem odwlekać tej decyzji. Czuję się zaszczycony faktem, że władze klubu zdecydowały się ponownie powierzyć mi tę funkcję.

Zdradzi pan jakieś przyszłe transfery, nazwiska zawodniczek, które zagoszczą w Polkowicach?

Obecnie kontrakt ma tylko Weronika Gajda. Rozmawiamy z kolejnymi graczami, ale przecież gdy toczyły się rozmowy ze mną, klub też o nich nie informował, do czasu, gdy kontrakt został podpisany. Teraz będzie podobnie. Mówienie o nazwiskach nie ma więc sensu. Jestem pewien, że niedługo kibice poznają pierwsze nazwiska zawodniczek, które zagrają w barwach CCC.

Dziękuję za rozmowę.

Od redakcji: jak udało nam się ustalić, wielce prawdopodobne jest, że asystentem trenera Kovacika w nowym sezonie będzie Karol Kowalewski, który był jednym z dwóch asystentów w minionym sezonie. Rozmowy są dalece zaawansowane.

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice