Ruszył przetarg na S3. Nowy wykonawca już w lipcu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała trzeci przetarg na realizację odcinka pomiędzy Kazimierzowem a Lubinem, foto: autor

GDDKiA rozpisała trzeci przetarg na budowę odcinka S3 pomiędzy węzłami Kazimierzów a Lubin Północny. Trasa jest gotowa w 75 procentach.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 22 czerwca 2019

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, rozpisanie nowego przetargu spowodowane jest brakiem rzetelności dotychczasowego wykonawcy jako lidera projektu – firmy Salini. Konsorcjum nie zareagowało na wezwania powrotu do realizacji umowy w kwietniu 2019 roku, przez co Dyrekcja była zmuszona do rozwiązania umowy. 

AUTOPROMOCJA

Teraz, na oferty nowych kontrahentów, GDDKiA czeka do 23 lipca. Dzień później nastąpi otwarcie kopert ofertowych. 

Jak przekazała nam w kwietniu Magda Szumiata, rzecznik GDDKiA, 14 kilometrowy odcinek, który jako jedyny – poza mostem w Sulechowie – nie został ukończony na trasie z Bolkowa do Szczecina – jest gotowy w 75 procentach. 

Trasa S3 to jedna z dwóch najważniejszych arterii komunikacyjnych z północy na południe w naszym kraju. Odcinek DK3 prowadzący nad morze od Szczecina jest nadal w budowie. Trasa krzyżuje się z autostradami A2, A4 i A6.

Niedawno GDDKiA rozpisało przetarg na budowę ostatniego odcinka: od Bolkowa do Lubawki (granica z Czechami). Na tej trasie powstanie najdłuższy tunel w Polsce o długości 2300 m, który przebije Góry Wałbrzyskie. Droga ekspresowa połączy się na granicy z budowaną w Czechach autostradą nr 10, dzięki czemu czas dojazdu z Polkowic do Pragi skróci się do ok. 2 godzin i 30 minut.

Cała trasa jest odcinkiem europejskim trasy E65 prowadzącym z Malmo w Szwecji na grecką wyspę Kreta. 

Według aktualnych danych podanych przez GDDKiA, na dokończenie budowy S3 na trasie od węzła Kazimierzów do Lubin Północ nowy wykonawca będzie mieć 12 miesięcy. 

 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice