Górnik poznał terminarz. Mecz na legendarnym stadionie już we wrześniu!

Tak piłkarze Górnika cieszyli się z awansu do II ligi,  foto: nadesłane przez klub/Jan Wierzbicki

Za miesiąc inauguracyjna kolejna II ligi sezonu 2019/20. Górnik Polkowice zagra na własnym stadionie z Błękitnymi Stargard. Największe emocje na piłkarzy czekają 28 września. 

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 23 czerwca 2019

To właśnie pod koniec września pojadą oni na mecz z Widzewem Łódź. Łódzki zespół niespodziewanie nie awansował w minionym sezonie do I ligi, notując 10 remisów z rzędu w rundzie wiosennej – co stanowi rekord w historii rozgrywek na szczeblu centralnym w Polsce. 

Nie jest do dobra wiadomość dla licznej grupy fanów łódzkiego klubu, którzy co mecz stawiają się na nowowybudowanym stadionie w grupie blisko 16 tys. fanów. 

Po wizytach na trzecioligowych boiskach nierzadko pozbawionych trybun mecz w Łodzi będzie nie lada gratką dla piłkarzy Górnika Polkowice

AUTOPROMOCJA

Jakie inne ciekawe mecze nas czekają w lidze trafią podopieczni Enkeleida Dobiego? W drugiej lidze jesteśmy jednym z trzech beniaminków. Poza czarno-zielonymi na najniższy szczebel centralny awansowały rezerwy Lecha Poznań, Legionovia Legionowo oraz Stal Rzeszów. Stal dołączyła do Resovii, drugiego z rzeszowskich klubów. Oznacza to, że do Rzeszowa zagościmy… trzykrotnie, albowiem w graniczącej bezpośrednio ze stolicą Podkarpacia miejscowości Boguchwała swoje mecze rozgrywa także Stal Stanowa Wola

W rundzie jesiennej na naszym obiekcie podejmiemy Elanę Toruń, a wraz z nią liczną grupę fanów, którzy nie opuszczają żadnego wyjazdu ekipy z grodu Kopernika. 

Zmagania na jesień zakończymy 1 grudnia – wyjazdem do niedawnego ekstraklasowicza, zespołu Górnika Łęczna

Rozgrywki II ligi będą od tego sezonu atrakcyjniejsze – na wzór angielskich lig, o awans będzie się biło sześć pierwszych zespołów w tabeli. Podczas, gdy dwa pierwsze awansują na zaplecze ekstraklasy automatycznie, to rywalizacja zespołów z miejsc od trzeciego do szóstego rozegrają boje półfinałowe, a później finałowy mecz (jeden, na neutralnym terenie) o awans. Do III ligi spadną cztery ostatnie zespoły w tabeli. 

W minionym sezonie do utrzymania się w II lidze trzeba było zdobyć 40 punktów. 

 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice