Wielki powrót do CCC!

Artemis Spanou podczas finałów EBLK w 2018 roku w barwach CCC Polkowice. Foto: kosz.mkspolkowice.pl

Artemis Spanou wraca do CCC Polkowice, z którym zdobyła drugie w historii klubu mistrzostwo Polski! Greczynka wraca po roku spędzonym na Węgrzech.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 3 lipca
O transferze pierwszy poinformował grecki serwis agapotobasket.gr [link – otworzy nowe okno]. Grecka skrzydłowa była jedną z wiodących postaci w ekipie, która w sezonie 2017/2018 zdobyła dla CCC Polkowice drugi złoty medal w historii. Solidna w trakcie sezonu zasadniczego, podczas którego zdobywała średnio 9,4 punktów na mecz, brylowała szczególnie w fazie play-off. To ona, obok Temi Fagbenle, najczęściej trafiała do kosza Artego Bydgoszcz w pewnie wygranym finale przed rokiem.
AUTOPROMOCJA

Spanou ostatni rok spędziła na Węgrzech w ekipie Uni Győr, z którą dotarła do półfinałów ligi węgierskiej, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w rozgrywkach. 

Mam wspaniałe wspomnienia po pobycie w Polkowicach. Klub ma wspaniałych kibiców, uwielbiam atmosferę na polkowickich trybunach. Czuję się podekscytowana tym powrotem.

dla agapotobasket.gr powiedziała
Armedis Spanou

Greczynka pochodzi z Rodos, ma 26 lat. Wielokrotnie reprezentowała Grecję, będąc koleżanką m.in. Stelli Kaltsidou, grającej w CCC w minionym sezonie. Jest wychowanką uniwersytetu Robert Morris University w USA, który reprezentowała w kobiecych rozgrywkach akademickich. Zgłosiła się do draftu WNBA w 2015 roku, jednak nie została w nim wybrana przez żadną z ekip.  

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice