Gmina Chocianów: Pijany sołtys potrącił rowerzystę. Wyjeżdżał z… posesji radnego.

W gminie Chocianów doszło do niecodziennego zdarzenia. Sołtys potrącił rowerzystę wyjeżdżając z posesji radnego. Miał 0,86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, foto: wikimedia.pl

Do niecodziennej sytuacji doszło w miejscowości Brunów w gminie Chocianów. Sołtys, wyjeżdżając autem z posesji radnego, potrącił rowerzystę. Miał 0,86 promila w wydychanym powietrzu.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 8 lipca 2019

Zdarzenie opisał portal chocianow.com.pl [link tutaj – kliknięcie otworzy nową kartę].

W miejscowości Brunów, 29 czerwca o godz. 10:40 rano doszło do zdarzenia drogowego. Prowadzący samochód potrącił rowerzystę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. 

Jak się okazuje, osobą prowadzącą pojazd był sołtys wsi, w której doszło do zdarzenia. Cofał on samochód, ponieważ… poprosiła go o to żona radnego miejskiego, obok posesji której to doszło do tragedii. 

Potrącenie miało miejsce na drodze publicznej. Interweniowała policja. Podczas kontroli okazało się, że sołtys ma 0,86 promila w wydychanym powietrzu. Rowerzysta był z kolei trzeźwy. 

AUTOPROMOCJA

Policjanci zatrzymali dokumenty sołtysa. Jak tłumaczył się portalowi chocianow.com.pl, przednie koło roweru zahaczyło o hak holowniczy, znajdujący się na tyle jego pojazdu. Jego zdaniem tylko przestawiał samochód, właśnie na prośbę żony radnego.

Tego samego dnia popołudniem sołtys był obecny na obchodach Dnia Jagody – święta gminy Chocianów. 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi komisariat policji w Chocianowie. 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice