Urzędnicy z zarzutami kradzieży prądu

Śledztwo prowadzone przez komendę policji w Polkowicach doprowadziło do postawienia zarzutów czterem pracownikom Urzędu Gminy w Polkowicach. Trzej z nich już nie pracują w UG, foto: autor, pixabay

Byli pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej usłyszeli zarzuty ze strony prokuratora. W sprawę zamieszane są cztery osoby.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 9 lipca 2019

O sprawie poinformował wczoraj, jako pierwszy, portal faktypolkowice.pl [link tutaj – kliknięcie otworzy nową kartę]. 

Prokuratura dziś potwierdziła doniesienia anonimowego autora podpisującego się jako ksg.

W toku dochodzenia prowadzonego przez KPP w Polkowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubinie przedstawiono zarzuty kradzieży energii elektrycznej czterem osobom – w czasie zdarzenia byli to pracownicy urzędu gminy w Polkowicach. 
Wszyscy byli wówczas pracownikami Wydziału Komunikacji Społecznej. 
Wysokość szkody, której dotyczą zarzuty, to co najmniej 7500 zł. Ta kradzież miała miejsce przez podłączenie urządzenia służącego do kopania kryptowaluty do sieci elektrycznej Urzędu Gminy w Polkowicach.

dla Dzień Dobry Polkowice mówi
Lidia Tkaczyszyn
Prokurator, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Wśród oskarżonych znalazły się osoby między 33. a 42. rokiem życia.  

AUTOPROMOCJA

Przypomnijmy, że trzech z czterech oskarżonych skierowało pozew zbiorowy do Sądu Pracy o – ich zdaniem – bezprawne zwolnienie przez Łukasza Puźnieckiego, nowego burmistrza Polkowic. Następnie zawiadomienie do prokuratury w sprawie kradzieży prądu złożył Puźniecki.

Czwarta z osób oskarżona przez prokuraturę jest nadal pracownikiem Urzędu Gminy w Polkowicach. 

Kradzież prądu elektrycznego jest przestępstwem w rozumieniu Kodeksu Karnego (art. 278, par. 5). Jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice