Polkowicki Budżet Obywatelski – znamy wyniki!

Boisko przy ul. Owocowej zyskało największą ilość głosów w głosowaniu na projekty Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020, foto: pixabay.com

Ponad 2,5 tysiąca osób głosowało w czwartej edycji Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Oto inwestycje, które zostaną zrealizowane w 2020 roku!

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 13 lipca 2019

Do głosowania w mieście wystartowało 17 projektów. Zakwalifikowały się jedynie trzy z nich.

Najwięcej głosów zyskało boisko wielofunkcyjne przy ul. Owocowej. Mieszkańcy osiedla Polkowic Dolnych zdołali zdobyć aż 424 głosy.

Drugie miejsce zajęła Ścieżka doświadczeń dla małych i dużych na terenie Przedszkola nr 2 przy ul. 11 lutego. Trzecie miejsce przypadło z kolei projektowi o nazwie Polaków Golgota Wschodu – Miejsce Pamięci

Jedynie te trzy projekty będą realizowane w 2020 roku w ramach budżetu. 

AUTOPROMOCJA

Liderem projektu boiska przy ul. Owocowej jest Paweł Kowalski, radny rady miejskiej z klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Wszystkim zaangażowanym, ale przede wszystkim głosującym serdecznie dziękuję. Bardzo cieszy mnie, że projekt zyskał największą ilość głosów w skali naszego miasta. Ale wyniki edycji PBO 2020 pokazały przede wszystkim to, o czym wspominaliśmy wielokrotnie – musimy podwyższyć ilość środków przeznaczonych na partycypację społeczną, by rokrocznie więcej projektów było realizowanych w zgodzie z realnymi potrzebami mieszkańców.

dla Dzień Dobry Polkowice mówi
Paweł Kowalski
Lider zwycięskiego projektu
Radny Prawa i Sprawiedliwości

Kowalski podkreśla, że w przyszłym roku będzie namawiać mieszkańców swojego osiedla do głosowania na projekt przy ul. Borówkowej – w tym roku drugi projekt na osiedlu Polkowice Dolne nie zyskał dostatecznej ilości w głosowaniu, zajmując siódme miejsce z całkowitą liczbą 116 głosów.

Trzecie miejsce zajął projekt miejsca pamięci poświęcony Sybirakom, Kresowiakom oraz pamięci wydarzeń na Wołyniu. 

Uważam, że to miejsce nawiązuje do tożsamości polkowiczan – wiele osób z przymusu w 1945 roku zostało przesiedlonych do Polkowic, i o losach tych polkowiczan powinniśmy pamiętać. Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na nasz projekt. 

dla Dzień Dobry Polkowice mówi
Wojciech Fenrich
lider projektu Golgota Wschodu – Miejsce Pamięci

Pomnik powstanie w miejscu skweru pomiędzy plebanią a kościołem św. Michała. 

Głosowanie przebiegało spokojnie na terenach wiejskich – każde z sołectw miało przydzielony budżet i w jego ramach zgłosiło najczęściej jeden projekt. Tak było wszędzie, poza Moskorzynem, gdzie rywalizowały dwie koncepcje – zgłoszony przez środowisko Lepszych Polkowic projekt Aktywna Wieś, a także zakup monitoringu dla świetlicy wiejskiej. Ostatecznie wygrał pierwszy z nich.

W głosowaniu wzięło udział 2666 osób. Dokładnie 200 z nich zagłosowało drogą elektroniczną.  

 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice