Tarnówek w filmie akcji? Policyjny pościg za BMW

Radiowozy osaczyły BMW z niesforną 25-latką, foto: Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach

Pościg niczym z filmów akcji miał miejsce w Tarnówku, gdzie w towarzystwie gapiów radiowóz gonił będącą pod wpływem amfetaminy i metaamfetaminy 25-letnią polkowiczankę.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 16 lipca 2019

Jadąca od strony Polkowic w kierunku Rudnej 25-latka w towarzystwie 32-letniego mężczyzny wyrażnie przyspieszyła, gdy zauważyła radiowóz policji. To zainteresowało funkcjonariuszy, którzy ruszyli za samochodem marki BMW.

Syrena policyjna nie spotkała się z typowym w tej sytuacji zatrzymaniem. 25-latka ruszyła szybciej i próbowała uciec przed policjantami. Pościg zakończył się zaledwie 550 metrów dalej, pod koniec miejscowości Tarnówek. Tam radiowóz, skutecznie, zajechał drogę niesfornej kierowczyni.

Reklama

Twoje miasto, Twój portal!
Polub Dzień Dobry Polkowice na Facebooku

Jak się okazało – 25-latka była pod wpływem narkotyków, do czego… sama się przyznała. Test wykazały obecność w jej organizmie amfetaminy i metaamfetaminy. Dodatkowo – jak się okazało – nie posiadała ona uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że 25-latka miała w swoim organizmie środki odurzające, odpowie jeszcze za kierowanie pod ich wpływem. Może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice