Tarnówek w filmie akcji? Policyjny pościg za BMW

Radiowozy osaczyły BMW z niesforną 25-latką, foto: Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach

Pościg niczym z filmów akcji miał miejsce w Tarnówku, gdzie w towarzystwie gapiów radiowóz gonił będącą pod wpływem amfetaminy i metaamfetaminy 25-letnią polkowiczankę.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 16 lipca 2019

Jadąca od strony Polkowic w kierunku Rudnej 25-latka w towarzystwie 32-letniego mężczyzny wyrażnie przyspieszyła, gdy zauważyła radiowóz policji. To zainteresowało funkcjonariuszy, którzy ruszyli za samochodem marki BMW.

Syrena policyjna nie spotkała się z typowym w tej sytuacji zatrzymaniem. 25-latka ruszyła szybciej i próbowała uciec przed policjantami. Pościg zakończył się zaledwie 550 metrów dalej, pod koniec miejscowości Tarnówek. Tam radiowóz, skutecznie, zajechał drogę niesfornej kierowczyni.

AUTOPROMOCJA

Jak się okazało – 25-latka była pod wpływem narkotyków, do czego… sama się przyznała. Test wykazały obecność w jej organizmie amfetaminy i metaamfetaminy. Dodatkowo – jak się okazało – nie posiadała ona uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że 25-latka miała w swoim organizmie środki odurzające, odpowie jeszcze za kierowanie pod ich wpływem. Może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice