Remontują drogę – powstanie też nowy chodnik!

Coś, co nie udało się zrealizować za poprzedniej władzy, ze względu na niemożliwość osiągnięcia porozumienia wśród mieszkańców, udało się zrobić już po miesiącu od jej zmiany, foto: Starostwo Powiatowe w Polkowicach

Rusza wakacyjny remont drogi biegnącej przez Jędrzychów. Do września mieszkańcy wsi doczekają się nowego chodnika od posesji 85 do końca miejscowości.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 17 lipca 2019

Mieszkańcy długo nie mogli dość do zgody, po której ze stron ma zostać wybudowany chodnik. Porozumienie w tej sprawie rozstrzygnięto w głosowaniu – przestrzeń dla pieszych powstanie we wschodniej skrajni jezdni, na lewo od niej jadąc w kierunku Lubina.

Bardzo cieszy mnie, że udało się osiągnąć nam porozumienie w tej sprawie, i ta tak długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców zacznie być realizowana. 

dla Dzień Dobry Polkowice mówi
Helena Woźniak
niezależna radna rady miejskiej, klub Prawa i Sprawiedliwości

 Na odcinku od posesji nr 85 aż do krzyża powstanie chodnik. Poszerzona – do sześciu metrów – zostanie również jednia. 

AUTOPROMOCJA

Inwestycja będzie kosztować 350 tys. zł. Zostanie zrealizowana przez osiem tygodni i zakończy się na początku września.

Zmiana infrastruktury w tym miejscu była ważna szczególnie ze względu na fakt prowadzonych prac na niedokończonym odcinku trasy S3. Podczas, gdy na drodze krajowej doszło do wypadku lub droga korkowała się w okolicach ronda, nawigacje prowadzą ruch przez Sobin, Jędrzychów i Szklary Górne. 

W przyszłym roku możliwa będzie realizacja drugiego etapu, łącząca chodnik prowadzący od szkoły w Jędrzychowie aż do końca miejscowości. 

 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice