Technikum w Polkowicach zaczyna współpracę z KGHM

List intencyjny podpisali przedstawiciele KGHM oraz władze powiatu, na zdjęciu (od lewej) Radosław Stach, wiceprezes KGHM, dr Jolanta Rubiś-Kulczycka, dyrektor Zespołu Szkół w Polkowicach, oraz Kamil Ciupak, starostwa polkowicki, Starostwo Powiatowe w Polkowicach

Władze powiatu podpisały umowę z KGHM Polska Miedź S.A. na współpracę w zakresie edukacji na terenie placówek w naszym powiecie.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 19 lipca 2019

Uczniowie szkół średnich w Polkowicach i Chocianowie przez najbliższe 10 lat będą mieli możliwość praktycznego poznania zawodów nieodłącznie związanych z naszym regionem – górnictwem. Podpisany list intencyjny pomiędzy Starostwem Powiatowym w Polkowicach a spółką KGHM Polska Miedź S.A. rozpocznie program pod nazwą Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM-kluczowy partner w kształceniu zawodowym.

Nawiązana dziś współpracy z firmą KGHM Polska Miedź S.A. jest dla nas bardzo ważna. Jest to niezmiennie kluczowy pracodawca w naszym regionie z ogromnym doświadczeniem i potencjałem, a dzięki temu patronatowi młodzież z naszych szkół zdobędzie praktyczną wiedzę oraz umiejętności, które będzie mogła wykorzystać na dalszym etapie swojego rozwoju.

mówi Kamil Ciupak
Starosta Polkowicki

AUTOPROMOCJA

Zainicjowany od przyszłego roku szkolnego program ma wprowadzić praktyczne rozwiązania do szkół średnich w naszym powiecie. Wśród nich są szkolenia prowadzone przez KGHM czy wizyty w zakładach należących do spółki.

Najlepsi uczniowie otrzymają specjalne stypendia ufundowane przez KGHM Polska Miedź S.A.

Podpisanie listu intencyjnego to kolejny etap rozwoju programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”. Pokazujemy młodzieży, że są nam potrzebni, że KGHM widzi ich potencjał.

mówi Radosław Stach
wiceprezes spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Od września patronatem zostają objęte klasy I-III z Polkowic w Szkole Branżowej I Stopnia w zawodzie elektromechanik, natomiast w Chocianowie klasy I-IV technikum w zawodzie technik mechatronik oraz klasa I w Szkole Branżowej I Stopnia w zawodzie mechatronik.

Oprócz szkół z powiatu polkowickiego w do programu dołączy sześć innych placówek: z Legnicy, Lubina, Głogowa i Bolesławca.

Spółka KGHM od dłuższego czasu inwestuje w rynek edukacyjny, rozpoczęła m.in. program Przewodnicy, który stwarza możliwość rozwoju dla studentów w zakresie pozyskania wiedzy w zakresie zdolności przywódczych. 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice