Po nitce do kłębka – czyli policjanci złapali złodzieja w… trybie ekspresowym

Pojechali na miejsce, porozmawiali z ludźmi i… ujęli sprawcę. Ekspresowe postępowanie przeprowadzono w jednej z miejscowości gminy Gaworzyce, foto: CC 3.0 Wikimedia, autor: Cezary p

W jednej z miejscowości gminy Gaworzyce doszło do dochodzenia, w trakcie którego… ujęto sprawcę. Ekspresowe postępowanie skończyło się zatrzymaniem podejrzewanego o dokonanie czynu. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 26 lipca 2019

Interwencja policji miała niestandardowy przebieg, ale zaczęła się tradycyjnie. Wezwani na miejsce kradzieży funkcjonariusze zaczęli prowadzić działania związane z zebraniem dowodów i przesłuchiwaniem świadków.

Podczas jednego z przesłuchań okazało się, że skradziony sprzęt… już znalazł nabywcę. Jednemu z mieszkańców wsi zaproponowano jego kupno. 

AUTOPROMOCJA

Ten z kolei, zapytany przez policjantów, wskazał osobę, która sprzedała mu telewizor oraz sprzęt audio. 

Skradziony sprzęt RTV znajdował się parę domów dalej, foto: Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach

Zatrzymany to 24-latek, który miał na swoim koncie karę pozbawienia wolności za podobne zdarzenia. 

Całe zdarzenie jest o tyle nietypowe, że policjanci praktycznie w trakcie jednej wizyty we wsi ustalili wszystkie szczegóły i ujęli potencjalnego sprawcę. Mieszkaniec wsi już w celi polkowickiego komisariatu usłyszał zarzuty, za które odpowie przed sądem. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. 

 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice