Tylko u nas! Wyciekła umowa koalicyjna! Grupa Lepszych łamie jej postanowenia

Puźniecki sygnował dokument, którego postanowienia nie są wypełniane ani przez niego, ani przez radnych jego klubu Lepszych Polkowic, foto: autor

Do dokumentu owianego tajemnicą dotarła nasza redakcja. Wiemy, jakie zasady regulują umowę koalicyjną pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Lepszymi Polkowicami. Jak się okazuje, Łukasz Puźniecki i osoby ze środowiska Lepszych Polkowic nie dotrzymują jej postanowień co najmniej od stycznia!

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 31 lipca 2019

To w styczniu miała być powołana komisja ds. zbadania nieprawidłowości 24 lat rządów Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic. Wniosek w tej sprawie na grudniowej sesji rady miejskiej złożył Mariusz Zybaczyński. Mamy ostatni dzień lipca, a komisji nie ma.

Próbowaliśmy uzyskać informację od radnego Zybaczyńskiego co się stało z jego wnioskiem. Przebywa on jednak na urlopie.  

AUTOPROMOCJA

W miejsce komisji Łukasz Puźniecki zdecydował się przeprowadzić audyty. Umowa koalicyjna, do której dotarliśmy, również reguluje ten element. Dokumentacja miała trafić pod publiczną dyskusję. 

Mimo to gmina nie zdecydowała się nawet na ich opublikowanie.

Wystąpiliśmy do Romana Tomczaka, rzecznika polkowickiego magistratu o przesłanie kopii audytów, a także informacje, dlaczego do tej pory nie doszło do ich upublicznienia. Poprosiliśmy także o kosztorys przeprowadzenia prac audytorskich. Gdy otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją w osobnym artykule.

Radni Lepszych Polkowic nie dotrzymują także postanowień świadczących o tym, kto ma zasiadać w komisji rewizyjnej. Jej przewodniczącym jest Adam Trybka, choć strony zgodziły się przekazać to stanowisko przedstawicielowi PdMP. W momencie, gdy Trybka obejmował stanowisko, pozostawał radnym niezależnym. Po dołączeniu do klubu radnych Lepszych Polkowic nie zrzekł się jej.

Trybka w rozmowie telefonicznej zadeklarował przesłanie swojego komentarza w tej sprawie drogą elektroniczną do dzisiejszego dnia do południa. Do publikacji tego tekstu nie otrzymaliśmy jego odpowiedzi.  

Proszący o pytania drogą elektroniczną inni politycy ugrupowania Lepsze Polkowice po ich otrzymaniu również się do nich nie ustosunkowali.

Z kolei koalicjanci z Prawa i Sprawiedliwości byli powściągliwi w komentarzach. Mówią, że starają się działać na rzecz lokalnej społeczności i pozostawić temat niedotrzymywania postanowień umowy koalicyjnej przez Puźnieckiego bez komentarza.

Dokument zawiera zapis o tajności. Gdy kancelaria prawna obsługująca redakcję Dzień Dobry Polkowice przygotuje ekspertyzę wskazującą na brak konsekwencji prawnych związanych z jego publikacją, opublikujemy go w całości.

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice