Kazachskie ściganie kolarzy CCC Development Team

Skład CCC Polkowice na wyścig w Kazachstanie, foto: CCC Development Team

Ałmaty to największe miasto Kazachstanu, kraju bogatego w złoża ropy naftowej, gazu ziemnego, srebra, złota i wielu innych cennych surowców. To tam będą się ścigać kolarze z polkowickiej ekipy.

Autor: Konrad Kaptur
Napisano 29 sierpnia 2019

Należąca do kolarskiej ekstraklasy, czyli World Tour’u ekipa CCC Team obecnie rywalizuje na trasach w Hiszpanii. Tam rozgrywany jest trzeci i ostatni w tym roku wielki tour, czyli Vuelta la Espana. Tymczasem zawodnicy zaplecza kolarskiej elity – CCC Development już w piątek rozpoczną ściganie w Kazachstanie. 

Tour of Almaty to wyścig, który w tym roku zostanie rozegrany po raz siódmy. Rokrocznie do bierze w nim udział wielu dobrych kolarzy. W 2018 triumfował Devide Villella z kazachskiej Astany, dla której jest to bardzo ważny start z racji tego, że ma miejsce w ich macierzystym kraju. Wcześniej, cztery kolejne edycje wygrywał Alexey Lutsenko, także kolarz kazachskiej grupy. 

W tegorocznej edycji kolarze będą się ścigać na dwóch etapach. Pierwszy zostanie rozegrany jutro. Zawodnicy będą mieli do pokonania 118,6 kilometrów na rondach wiodących wokół Ałmatów. Start i meta są zaplanowane przed Ałmata Arena. To wielofunkcyjna hala sportowa wybudowana z myślą o organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Niestety Ałmaty bój o igrzyska przegrały z Pekinem. Pierwszy etap wyścigu jest płaski i wedle wszelkich przesłanek zakończy się finiszem z zasadniczej grupy, a najwięcej do powiedzenia będą mieć sprinterzy.

AUTOPROMOCJA

Pojutrze do głosu powinni dojść specjaliści od jazdy po górach. Trasa liczącego 160 kilometrów etapu jest bardzo wymagająca. Jest na niej kilka premii górskich, a finisz na wysokości 1684 to wyzwanie dla prawdziwych kolarskich twardzieli. Na ostatnich 13 kilometrach mamy przewyższenia rzędu kilkunastu procent. Takich podjazdów nie powstydziłyby się największe toury. Meta drugiego etapu jest usytuowana tuż obok HSC Medeu, jednego z najwyżej położonych lodowisk na świecie.

Do Kazachstanu kolarze CCC Developmet pojechali w składzie – Stanisław Aniołkowski, Kamil Małecki, Damian Papierski, Michał Paluta, Patryk Stosz, Piotr Brożyna. Mają zbierać doświadczenie i walczyć o jak najwyższe lokaty. 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice