Pożar w przedszkolu przy Skrzetuskiego! Ponad 100 ewakuowanych!

85 podopiecznych i 15 pracowników Przedszkola Miejskiego nr 3 w Polkowicach ewakuowała straż pożarna i polkowicka policja foto: Konrad Kaptur | Dzień Dobry Polkowice

W Przedszkolu Miejskim nr 3 doszło do pożaru – prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia. Nie ma poszkodowanych.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 2 września 2019

Zgłoszenie o zadymieniu odebrano o 11:35, o 11:38 jednostki straży pożarnej były obecne na miejscu.

Powodem zdarzenia było prawdopodobnie zaprószenie ognia podczas prac prowadzonych na miejscu.

dla Dzień Dobry Polkowice mówi
Piotr Woźniakiewicz
rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach

Choć media informują o jednej osobie poszkodowanej, nic takiego nie miało miejsca. Strażacy ewakuowali z miejsca zdarzenia jednego z pracowników, który próbował ugasić pożar i przekazali go służbom medycznym – ten jednak odmówił takiej propozycji. Nie odniósł on żadnych obrażeń.  

AUTOPROMOCJA

Strażacy oraz policjanci ewakuowali na miejscu 95 podopiecznych oraz 15 pracowników przedszkola. Dzieci wraz z opiekunami zostały przeniesione na salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach, skąd do tej pory odbierają ich rodzice. 

Poza pracownikami pogotowia, policjantami oraz Państwową Strażą Pożarną na miejscu działały również służby pogotowia gazowego.

Jak informuje Roman Tomczak, rzecznik magistratu, do momentu zakończenia prac biegłego z zakresu pożarnictwa w przedszkolu nie będą odbywać się zajęcia edukacji wczesnoszkolnej. Oznacza to, że jutro przedszkole na pewno będzie zamknięte

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice