Ponad 16,3 mln zł dotacji dla gminy Polkowice

Ponad 16 mln zł będzie wykosić rządowa dotacja dla alei Jana Pawła II, foto: autor/fanpage Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, fb.me/wojewodadolnoslaski/

16,3 mln zł wyniesie rządowa dotacja na budowę alei Jana Pawła II w Polkowicach. To najwyższa uzyskana kwota na inwestycje drogowe w naszym regionie.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 5 września 2019

O tym, że urzędnicy prowadzą starania w celu uzyskania dotacji na budowę alei mówiło się od kilku miesięcy. Teraz oficjalnie została ona przyznana.

Pieniądze trafią do polkowickiego budżetu z Funduszu Dróg Samorządowych. O dotację urzędnicy wystąpili w kwietniu 2019 roku. Wczoraj, z rąk Pawła Hreniaka, wojewody dolnośląskiego, pamiątkową tablicę potwierdzającą otrzymaną kwotę odebrali burmistrzowie: Łukasz Puźniecki i Wojciech Marciniak

Chciałem podziękować wszystkim, którzy pracowali nad tym, by ta dotacja trafiła do budżetu polkowickiego i posłużyła polkowiczanom. W naszym regionie uzyskaliśmy najwyższą kwotę dotacji co pokazuje, że udaje się nam skutecznie działać na rzecz mieszkańców.

dla Dzień Dobry Polkowice mówi
Wojciech Marciniak
wiceburmistrz Polkowic

AUTOPROMOCJA

Kwota jest imponująca. Powiat jaworski otrzyma 3,6 mln, gmina Legnickie Pole 1,5 mln, a 800 tys. zł trafi do Radwanic. Nikt jednak – poza Polkowicami – nie uzyskał nawet połowy tego, co trafi do polkowickiego budżetu. 

Umowę na budowę alei Jana Pawła II podpisał Wiesław Wabik, były burmistrz Polkowic. Koszt inwestycji to 32,6 mln zł. Otrzymana rządowa dotacja pozwoli odciążyć budżet gminy o połowę kosztów poniesionych na tę inwestycję.

O wszystkich szczegółach drogi pisaliśmy w artykule tutaj [klik otworzy nową kartę].

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice