Gmina ogłasza rozkład do Chocianowa. Internauci komentują: „To nieporozumienie”

Łukasz Puźniecki lubi opowiadać w trakcie konferencji prasowych na temat nowej jakości komunikacyjnej, czy – jak ostatnio – o „drugiej Kopenhadze”. Mieszkańcy widzą zmiany inaczej, foto: polkowice.eu

Zróbcie autobus o 4 rano – to jeden z wielu głosów niezadowolenia. Gmina organizuje kolejne darmowe linie komunikacyjne. Ale najwyraźniej robi to źle.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 6 września 2019

Gmina Polkowice od 9 września uruchomi nowe linie autobusowe. Darmowym, żółtym autobusem dojedziemy do Szklar Górnych (gmina wiejska Lubin), Gaików i Potoczka (gmina Jerzmanowa) oraz do Chocianowa.

Ostatnie z wymienionych połączeń – pomiędzy Chocianowem a Polkowicami spowodowało, że z obsługi linii wycofał się jeden z prywatnych przewoźników. Wycofano także połączenie realizowane przez PKS.

Gmina Polkowice pozostanie jednym z dwóch podmiotów przewożących pasażerów pomiędzy dwoma największymi miejscowościami naszego powiatu. Linię nadal obsługuje jeden z prywatnych przewoźników.

Zmiany na rynku spotkały się z ostrą reakcją internautów, którzy boją się, czy gmina zaspokoi potoki pasażerów. Pisownia komentarzy oryginalna (źródło: fb.me/polkowice).

To jest nieporozumienie! Codziennie rano zastanawiam się czy moje dziecko dojedzie do szkoły (…)

Małgorzata

Codziennie rano nie wiem czy w ogóle dojadę szkoły. Mamy jednego busa z firmy Jantar A na przystanku jest nas ok. 40. To jest śmiech że ja, jako mieszkanka Polkowic nie mam możliwości dojechanja spokojnie do szkoły. Kurs o 6.35 jest za wczesnym busem zdecydowanie (…)

Wiktoria

Dziękuję władzom polkowic za to że dba aby młodzież z polkowic dojechała do szkoły na godzinę przed lekcjami

 

Miłosz

AUTOPROMOCJA

Rozkład jazdy totalnie nie trafiony. My rodzice chcieliśmy autobus konkretnie pod uczniów. Będzie nie wiadomo dla kogo. Proszę pomyśleć o której dzieciaki musiałby wstawać

Anna

Zróbcie linie o 4 rano najlepiej bo każdy uczeń ZS Chocianów ma ochotę siedzieć i czekać na lekcje kilka godzin :DDD

Wiktoria

Zdjęcia z porannego kursu jednego z busów kursującego do Chocianowa przesłała do nas jedna z Czytelniczek.

Połączenie pomiędzy Chocianowem a Polkowicami ruszy w poniedziałek. Pierwszy kurs ruszy o godz. 6:35. Autobus nie dojedzie do Zespołu Szkół – ostatni przystanek w Chocianowie mieści się na ul. Kolejowej, na dawnym dworcu PKS. Stamtąd młodzież czeka blisko kilometrowy spacer do szkoły. 

Prywatny przedsiębiorca jechał ul. Pileckiego, zostawiając uczniów kilkaset metrów od technikum. Następnie kierował się na najdalej oddalone osiedle w Chocianowie przy ul. 2 Armii Wojska Polskiego. 

W poniedziałek rano sprawdzimy, jak wygląda komunikacja pomiędzy oboma miejscowościami – postaramy się także uzyskać komentarz ratusza w tej sprawie.

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice