Autobus wiozący powietrze i bus z brakiem miejsc – gmina „organizuje” transport

Po prawej: autobus linii nr 25 do Chocianowa, po lewej – młodzież, która nie zmieściła się do busa firmy Jantar podczas kursu godzinę później, foto: nadesłane

Autobus dojechał do Chocianowa 54 minuty przed lekcjami. Przewiózł 19 uczniów. Bus ruszający z Polkowic blisko godzinę później był tak zapełniony, że przewoźnik musiał podstawić drugi pojazd.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 9 września 2019

Gdy gmina ogłosiła, że rozpocznie realizację połączeń do Chocianowa, w sieci zawrzało. Uczniowie i ich rodzice, którzy uczęszczają do Zespołu Szkół w Chocianowie byli zszokowani godziną, o której miał wyruszyć poranny autobus. 

Mimo wczesnej godziny wyjazdu, z usługi darmowego transportu skorzystało 19 osób. Dojechali do Chocianowa o godz. 7.16. Pierwsze zajęcia lekcyjne zaczynają się blisko godzinę później – o godz. 8.10.

O godz. 7.35 z Polkowic ruszył bus prywatnego przewoźnika, firmy Jantar. Uczniowie w liczbie 29 osób nie zmieścili się do niego. Przewoźnik dostarczył drugi pojazd. Wszyscy dojechali do Chocianowa. 

Zrobiliśmy tak, bo zauważyliśmy ile osób czeka na przystanku. I będziemy tak robić, póki będziemy mieć taką możliwość, by zaspokoić wszystkich oczekujących na transport. Zobaczymy, jak się rozwinie sytuacja z żółtymi autobusami i czy gmina będzie zmieniać rozkład jazdy. 

dla Dzień Dobry Polkowice mówi
Janusz Tomaszek
z firmy Jantar

Firma Jantar to jedyny przewoźnik, który pozostał na linii po tym, jak gmina zadeklarowała, że rozpocznie realizację prywatnych przewozów. Wycofał się z niej inny prywatny przewoźnik. Z rozkładu zniknęło także połączenie realizowane przez PKS w Lubinie.

Gmina monitoruje sytuację – dziś autobusem podróżował z uczniami Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza ds. transportu. 

Będziemy prowadzić rozmowy z burmistrzem Chocianowa, z którym wiąże nas porozumienie. Obecnym rozkładem próbujemy zaspokoić zarówno potrzebę dojazdu młodzieży do Zespołu Szkół w Chocianowie, jak i pracowników na strefę ekonomiczną, zaczynających pracę o 7.00. Musimy znaleźć optymalne rozwiązania dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, bo jak widać, dobre połączenie z Chocianowem o tej porze wydaje się priorytetowe.

dla Dzień Dobry Polkowice mówi
Jan Wojtowicz
pełnomocnik burmistrza ds. transportu i górnictwa

Wedle relacji osób, które podróżowały poranną linią nr 25, pracownicy strefy nie skorzystali z możliwości dojechania darmowym autobusem.

Autobus w trasę powrotną ruszył o godz. 7.17. Przewiózł… czworo pasażerów. Wśród nich był Jan Wojtowicz, który koordynuje sprawy transportu. Podróżował w asyście innego pracownika gminy. 

Połączenie Chocianowa z Polkowicami jest jednym z trzech nowych darmowych połączeń, które wystartowały 9 września. 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice