Skład CCC zapięty. Denesha Stallworth dołącza do Pomarańczowych

DeNesha Stallworth w barwach Artego Bydgoszcz występowała w Eurocup, notując bardzo przyzwoite statystyki foto: Ryszard Wszołek/FIBA Basketball

CCC Polkowice znalazło ostatnie ogniwo. To podkoszowa DeNesha Stallworth, znana z występów w Krakowie i Bydgoszczy.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 1 października 2019

Od końca minionego sezonu kibice byli pełni wątpliwości dotyczących przyszłości trzykrotnych mistrzyń Polski. Niepewne ruchy ratusza w kierunku klubu i próba urzędników uwikłania CCC w polityczny spór nie napawały optymizmem. Dziś, po dokonaniu przez klub ostatniego transferu można powiedzieć, że CCC jest na dobrej drodze do czołowych miejsc w tabeli EBLK.

Do CCC Polkowice dołącza DeNesha Stallworth – amerykańska skrzydłowa lub center, znana z występów w Artego Bydgoszcz i Wiśle Can-Pack Kraków. I to jakich występów! Amerykanka dla klubu z Kujaw notowała w Eurocup 14,5 pkt na mecz, grając na 51 proc. skuteczności. 

Kariery za oceanem nie zrobiła – wybrana w trzeciej rundzie draftu przez Connecticut Sun nigdy nie zagościła na dłużej w WNBA. 

AUTOPROMOCJA

Dużo lepiej jej kariera układała się na Starym Kontynencie. W 2016 roku była zawodniczką Wisły Can-Pack Kraków, kiedy to krakowski klub po raz ostatni sięgnął po mistrzostwo Polski. Później przeniosła się do Artego Bydgoszcz, gdzie notowała bardzo solidne statystyki zarówno w polskiej lidze, jak i na europejskich parkietach. Artego w składzie ze Stallworth awansowało do najlepszej 16. zespołów Eurobasketu.

Stallworth to druga Amerykanka w składzie CCC Polkowice na zbliżający się sezon Energa Basket Ligi Kobiet. Dziś na lotnisku we Wrocławiu wylądowała Danielle Robinson.

CCC Polkowice pierwszy mecz w nowym sezonie EBLK zagra przeciwko Widzewowi Łódź – spotkanie odbędzie się na hali przy ul. Dąbrowskiego w niedzielę o godz. 19. 

 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice