S3 z wykonawcą. Gotowa na wiosnę 2021 roku. Nowy węzeł „Polkowice”!

Po zimie znów zobaczymy firmy budowlane na odcinku S3 pomiędzy węzłami Lubin Północ a… Polkowice Północ, albowiem nazwa węzła Kazimierzów została zmieniona, foto: autor

W styczniu 2021 roku minie sześć lat od wbicia pierwszej łopaty pod budowę odcinka S3. Wtedy też prace mają się mieć ku szczęśliwemu zakończeniu. GDDKiA wyłoniła kolejnego wykonawcę tej inwestycji.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 3 października 2019

Historia budowy 14 km odcinka trasy ekspresowej pomiędzy Lubinem a Polkowicami zmierza ku końcowi. Termin zakończenia prac to wiosna 2021, co z perspektywy czasu wydaje się terminem… nie aż tak odległym.

GDDKiA rozstrzygnęło przetarg  na dokończenie ok. 25 proc. prac wymaganych do ukończenia odcinka S3. Prace przeprowadzi Mota-Engil Central Europe (jako lider projektu), Masfalt oraz Drogomex. Konsorcjum trzech podmiotów otrzyma za to 228 mln zł. 

AUTOPROMOCJA

Umowa ma zostać podpisana jeszcze w 2019 roku. Od tego czasu – z wyłączeniem okresu zimowego – firmy te będą miały 365 dni na dokończenie inwestycji.

Niniejszym, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa 14 km odcinka po trzech osobnych przetargach, zajmie łącznie ponad 6 lat. 

Nowa nazwa węzła

Równolegle do dobrych wieści dotyczących wyłonienia wykonawcy na dalsze prace na trasie S3 urzędnicy polkowickiego magistratu w osobie Jana Wojtowicza przedstawili dokument, w którym GDDKiA wyraziła zgodę na zmianę nazw dwóch węzłów zjazdowych z trasy ekspresowej. Dotychczas łącznik Polkowic w kierunku Lubina miał nosić nazwę Polkowice, z kolei ten wysunięty na północ w dokumentach Dyrekcji zwany był jako Kaźmierzów.

GDDKiA przystała na wniosek urzędników miejskich i oba węzły będą nosić nazwę Polkowice, z podziałem na Polkowice Południe (obok wsi Biedrzychowa) i Polkowice Północ (obok wsi Kaźmierzów).

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice