[KOMENTARZ] Kolej do Polkowic powstanie. Oto dlaczego

Publiczność na konferencji prasowej w Aquahotelu, foto: Dawid Sołtys/e-legnickie.pl

Kolej do Polkowic powstanie. Nigdy nie było tak mocnego lobby za tym, by zrealizować jakąkolwiek inwestycję. I tylu osób, które po cichu robią wielkie rzeczy.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 4 października 2019

UWAGA! To jest komentarz do artykułu autora,
ma zatem znamiona opiniotwórcze

W zawodzie dziennikarza ma się styczność z politykami non stop – wszyscy się chwalą, czego to nie zrobili dla miasta, regionu czy kraju. Przed wyborami to już w ogóle, laurka goni laurkę, laudacje na własną cześć można usłyszeć nierzadko w miejscu, gdzie miała pojawić się odpowiedź na pytanie. Ale dzwonić czy pisać trzeba – prawo nakazuje rzetelności, o czym coraz rzadziej niektórzy pamiętają…

I być może politycy pogniewają się za to, że pokażę fragment zaplecza pracy dziennikarskiej i powstawania dzisiejszego tekstu o koncepcjach kolei dla Polkowic, ale warto zaryzykować.  Obaj dzisiejsi rozmówcy zasłużyli na mocne słowa pochwały.

Otóż (kolejność wyłącznie alfabetyczna) Piotr Karwan i Tymoteusz Myrda powiedzieli dziś mimochodem coś, czego w życiu nie usłyszałem w rozmowach z dwoma politykami w ciągu jednego dnia. Fragmenty rozmów (parafraza – nieautoryzowana).

Karwan: – Proszę zadzwonić również do marszałka Myrdy, on wykonuje kawał roboty dla tej inwestycji.

Druga rozmowa, z marszałkiem Myrdą:

[rozmawiamy o potencjale linii dla połączeń Intercity]
Ja: – Przy okazji gratuluję połączeń Intercity dla Lubina!
Myrda: – To nie mi, tylko ministrowi [Adamczykowi – przyp. autor] należą się gratulacje.

Uwierzcie – w życiu jednego dnia nie usłyszałem takich dwóch rozsądnych głosów.

AUTOPROMOCJA

Obaj bowiem, zamiast o własnej pracy i laudacjach na własną cześć, wspominają o pracy innych. Obaj są też mocno skoncentrowani na celu i doskonale też skalkulowali jedno: sami tego celu nie osiągną. A cel dość wyraźnie postawili sobie jasny: by pociąg osobowy dojechał do Polkowic.

Obaj politycy są radnymi wojewódzkimi, obaj są z dwóch różnych politycznych obozów (znów alfabetycznie): Bezpartyjnych Samorządowców i Prawa i Sprawiedliwości. Koalicja tych dwóch ugrupowań zarządza samorządem województwa od 2018 roku.

Jeśli wierzyć wyłącznie doniesieniom medialnym z Wrocławia, w koalicji trzeszczy, charczy, chrypie i brząka. Jeśli spojrzeć na to z perspektywy Zagłębia Miedziowego, w koalicji się pracuje. Ot, taki nowy standard. 

A gdy wreszcie jest o czym powiedzieć mediom, chwali się innych.

Panie Karwan i Panie Myrda – wyznaczacie nowe standardy polityczne. Abstrahując od frakcji, trzymajcie się tego nowego, oby coraz to bardziej powszechnego stylu w polityce.

Polityce pracy.

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice