Dorota Czudowska Senatorem naszego okręgu. Marciniak poza Sejmem

Dorota Czudowska oraz Wojciech Marciniak – pierwsza po raz kolejny zasiądzie w ławach Senatu, z kolei Marciniak nie wejdzie do Sejmu RP foto: autor, nadesłane

Dorota Czudowska po raz kolejny będzie reprezentować nasz okręg w Senacie RP. Wojciech Marciniak nie uzyskał szóstego wyniku na liście PiS i nie wejdzie do sejmu.

Autor: Andrzej Padniewski
Napisano 14 października 2019

Według cząstkowych danych udostępnionych na stronach Państwowej Komisji Wyborczej Dorota Czudowska będzie po raz kolejny Senatorem RP dla naszego okręgu (stare województwo legnickie bez powiatu jaworskiego i złotoryjskiego).

Tymoteusz Myrda, wicemarszałek województwa, mimo licznego poparcia samorządowców z regionu nie uzyskał wymaganego poparcia (17,32%), przegrywając nie tylko z Czudowską (47,25%), ale również z Elżbietą Stępień (35,43%). 

AUTOPROMOCJA

Sejm RP

Wyniki podane na stronie PKW wskazują również, że pomimo ponad trzytysięcznego poparcia, Wojciech Marciniak nie znajdzie się w Sejmie RP. Prawo i Sprawiedliwość zachowa status quo – wprowadzi sześcioro obecnych posłów. 

Na półtora tysięczne poparcie mogła liczyć Anna Kwiatkowska, inna kandydatka z naszego miasta. 

Reprezentujący PSL Stanisław Gnat, mieszkaniec Suchej Górnej zyskał 410 głosów.

Poza posłami Prawa i Sprawiedliwości reprezentować nasz region w VIII kadencji parlamentu będzie trzech przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, która uzyskała trzy mandaty, Lewicy (dwa), a jeden poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 Wedle danych dla powiatu polkowickiego na największe poparcie mogło liczyć Prawo i Sprawiedliwość (54,61 proc.), następnie Koalicja Obywatelska (17,43 proc.) i Lewica (12,14 proc.). Tylko w naszym powiecie Konfederacja wyprzedziła PSL (6,26 do 6,24 proc.). Bezpartyjni Samorządowcy, w wyborach do Sejmu zyskali 3,31 proc. głosów.

To są dane za 95 proc. komisji. Ostateczne zostaną podane zapewne dziś wieczorem. 

Skomentuj tekst tutaj

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice