Polkopedia

 

Mała encyklopedia Polkowic

Kamil Ciupak

Kamil Piotr Ciupak, ur. 8 stycznia 1970 roku w Szczebrzeszynie (obecnie woj. lubelskie), starosta polkowicki kadencji 2018-2023. W skali powiatu polkowickiego notuje rekordowe wyniki w wyborach samorządowych.

Wykształcenie

Ciupak to absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim oraz (studia podyplomowe) Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Bankowej. Pracuje w samorządzie od 1998 roku.

Członek zarządu powiatu 

Od 1999 roku, czyli od powstania powiatu polkowickiego, związany z zarządem powiatowym w Polkowicach. Od kadencji 2002 wicestarosta polkowicki (starostą był wtedy Marek Tramś). Do rad powiatu startował z list związanych z obozem władzy w Polkowicach (m.in. z Jedności Powiatowej). Kandyduje z okręgu gmin wiejskich (Grębocice, Gaworzyce i Radwanice). 

Rekordowe poparcie w powiecie

Ciupak od lat notuje rekordowe poparcie w wyborach do Rady Powiatu Polkowickiego. W wyborach w 2018 roku zyskał 1661 głosów, notując łącznie 26,98% wszystkich możliwych do zdobycia głosów. Podobnie w 2014 roku uzyskał najwyższą bezwzględną liczbę głosów w wyborach do powiatu, uzyskując 1075 głosów (19,72% możliwych).

Mariaż z Polskim Stronnictwem Ludowym

Ciupak starał się w 2015 roku o elekcję do parlamentu z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na liście komitetu PSL otrzymał 2. miejsce.

Mimo to jego kampania skończyła się niepowodzeniem – komitet PSL nie uzyskał w pierwszym okręgu ani jednego mandatu do parlamentu. Ciupak zdobył w tych wyborach 1231 głosów. 

Wybory samorządowe 2018

Kamil Ciupak był faworytem w wyścigu po najwyższą ilość głosów w wyborach w 2018 roku. Startował z komitetu założonego przez burmistrzów i wójtów z terenu powiatu polkowickiego pod szyldem Porozumienia Samorządowego (komitet wystawił listy we wszystkich okręgach, poza okręgiem gminy Polkowice). 

Pozostawało kwestią otwartą, czy uda się Ciupakowi uzyskać większość w radzie powiatu, która wreszcie zdecydowałaby się na nominację jego osoby na urząd starosty w miejsce Marka Tramsia, który piastował tę funkcję od początku istnienia powiatu polkowickiego. 

Ciupak przed drugą turą wyborów w Polkowicach poparł kandydaturę Łukasza Puźnieckiego na urząd burmistrza Polkowic. To też, w połączeniu z istniejącą już na poziomie gminnym koalicją pomiędzy komitetami Lepszych Polkowic oraz Prawa i Sprawiedliwości doprowadziło ostatecznie do koalicji również w powiecie (w jej skład weszli również radni komitetu Porozumienia Samorządowego). Z list Porozumienia do rady powiatu mandat uzyskał sam Ciupak. 

Niniejszym po raz pierwszy w historii w skład zarządu powiatu nie wszedł żaden przedstawiciel Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic

Ciupak prywatnie

Jest strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej, wiceprezesem zarządu OSP w powiecie polkowickim. Prowadzi działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych.

Na co dzień mieszkaniec Kłobuczyna w gminie Gaworzyce.

 

Foto: polkowice.eu
Kamil Ciupak

Kamil Ciupak

ur. 1970

Starosta powiatu polkowickiego

Artykuły związane

z Kamilem Ciupakiem:

Wińsko chce do Lubina. Dlaczego to może być istotne dla Polkowic?

Wińsko chce do Lubina. Dlaczego to może być istotne dla Polkowic?

Wójt gminy Wińsko Jolanta Krysowata-Zielnica mówi, że 70 proc. mieszkańców jej gminy pracuje lub uczy się w Lubinie. I lobbuje za zmianą granic powiatów. Wińsko od Polkowic dzieli 50 km, ale ta decyzja może rozpocząć szersze zmiany w administracyjnym podziale regionu.

Edytuj tę stronę...

Chcesz edytować wpisy w Polkopedii? Wpis dotyczy Ciebie?

napisz do nas na: redakcja@dziendobrypolkowice.pl

Polkopedia

Mała encyklopedia Polkowic

A

Aquapark Polkowice

Spółka S.A.

B

Arkadiusz Bloch

Polityk, ur. 1980

Stanisława Bocian

Polityk, ur. 1949

C

CCC Polkowice

Stowarzyszenie

Kamil Ciupak

Polityk, ur. 1970

G

Bogusław Godlewski

Polityk, ur. 1974

Górnik Polkowice

Spółka z o. o.

dr Paweł Greń

Polityk, ur. 1986

K

Piotr Karwan

Polityk, ur. 1977

Mariola Kośmider

Polityk, ur. 1960

Paweł Kowalski

Polityk, ur. 1979

Beata Kulikowska

Polityk, ur. 1966

L

Lepsze Polkowice

Stowarzyszenie

M

Iwona Marciniak

Polityk, ur. 1959

Wojciech Marciniak

Polityk, ur. 1959

N

Krzysztof Nester

Polityk, ur. 1985

R

Roman Rozmysłowski

Polityk, ur. 1960

S

Emilian Stańczyszyn

Polityk, ur. 1963

Zdzisław Synowiec

Polityk, ur. 1965

Sebastian Sypko

ur. 1976

T

Sławomir Tarnowski

Polityk, ur. 1974

Ireneusz Traczyk

Polityk, ur. 1962

Marek Tramś

Polityk, ur. 1956

Adam Trybka

Polityk, ur. 1973

W

Wiesław Wabik

Polityk, ur. 1969

Andrzej Wierdak

ur. 1966

Józefa Wołoszczuk

Polityk, ur. 1953

Z

Jan Zarzycki

Polityk, ur. 1944

Pin It on Pinterest

Dzień Dobry Polkowice