Nadchodzi koniec lutego, a dotychczasowe temperatury sprawiają, że zima wydaje się być łagodna. Czy istnieje jednak możliwość, że ostre mrozy wrócą do Polski w najbliższych dniach? Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na nadchodzący tydzień rzuciła trochę światła na tę kwestię.

Już jutro, czyli we wtorek (20 lutego), przewiduje się dużą ilość ciemnych chmur i opady deszczu na terenie całego kraju. Na Suwalszczyźnie możliwe są nawet opady deszczu ze śniegiem. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, gdzie termometry pokażą około 2°C. Na pozostałym obszarze temperatura będzie się mieścić między 4°C a 9°C. Wiatr będzie słaby do umiarkowanego, a na obszarach podgórskich może być nieco silniejszy, wiejący głównie z zachodu.

Środa (21 lutego) również zapowiada się deszczowo, a na Podhalu, Warmii i Mazurach może spaść deszcz ze śniegiem. Temperatura znowu będzie najniższa na południowym wschodzie, dochodząc maksymalnie do 3°C. Natomiast na zachodzie kraju będzie cieplej, nawet do 10°C. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami silniejszy, z zachodu i południowo-zachodu.

W czwartek (22 lutego) przewiduje się chwilowe przejaśnienia na początku dnia, a temperatura wzrośnie, osiągając nawet 13°C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby do umiarkowanego, miejscami porywisty.

Na weekend znowu zapowiadane są opady deszczu, a na Zatoce Gdańskiej i Podhalu możliwe jest także wystąpienie deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie się wahać, osiągając maksymalnie 4°C na północy i aż 13°C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby do umiarkowanego, okresami dość silny i porywisty, głównie z kierunków południowych.