Categories
Meteo

Prognoza pogody na Boże Narodzenie: Ciepło, deszczowo i wietrznie.

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia nie zapowiada się najlepiej pod względem pogody. Oczekiwane są pochmurne niebo i opady deszczu w różnych regionach Polski. Warunki biometeorologiczne nie będą sprzyjające, a silny, porywisty wiatr dodatkowo może wpłynąć na nastrój.

Prognozy na dzisiejszą pogodę wskazują na pochmurne niebo, jednakże miejscami spodziewane są przejaśnienia. Deszcz, który może być przelotny w niektórych obszarach, może przynieść od 2 do 5 litrów deszczu na metr kwadratowy, a lokalnie nawet do 10 l/mkw. W południowej części kraju deszcz będzie się utrzymywał niemalże przez cały dzień, z niewielkimi przerwami. W centralnych i północnych rejonach opady będą bardziej przelotne. Temperatury oscylują od 6 stopni Celsjusza na północy, przez 9 stopni w centrum kraju, do 11 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr, wiejący głównie z zachodu, będzie umiarkowany, czasami dość silny, z porywami osiągającymi nawet 60-80 km/h.

Warunki biometeorologiczne na dzień będą odczuwalne poprzez wilgotność powietrza na poziomie od 70 do ponad 85 procent. Ogólnie panować będzie ciepła aura, jednakże warunki biometeorologiczne nie będą korzystne.

W stolicy, Warszawie, pierwszy dzień świąt charakteryzować się będzie pochmurnym niebem z możliwością przejaśnień oraz przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie około 9 stopni Celsjusza. Zachodni wiatr będzie dość silny, z porywami do 60-80 km/h, a ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 984 hPa.

Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot, również spodziewa się dużej ilości zachmurzenia, ale także przejaśnień. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu o różnej intensywności. Temperatura wyniesie około 7 stopni Celsjusza, a wiatr wiejący z zachodu będzie dość silny, osiągając porywy do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w południe przewidywane jest na poziomie 992 hPa.