Categories
Świat

Pożar statku na Morzu Bałtyckim. Służby: nie ma zagrożenia dla środowiska

W związku z pożarem statku na Morzu Bałtyckim nie ma powodów do obaw o potencjalne skażenie środowiska – przekazała w środę łotewska Państwowa Służba do spraw Ochrony Środowiska.

Rzeczniczka łotewskiej Państwowej Służby do spraw Ochrony Środowiska Aija Jalinska oświadczyła, że informacje o zawartości i objętości ładunku statku zostały zweryfikowane. „Służba sporządziła ocenę zagrożeń dla środowiska i zaczęła nimi zarządzać. Nie ma powodów do obaw” – podkreśliła, cytowana przez agencję LETA.

Pożar statku na Morzu Bałtyckim

Łotewskie Służby Straży Przybrzeżnej otrzymały w nocy informację ze statku towarowego „Escape” o pożarze na pokładzie, którego nie był w stanie ugasić autonomiczny system gaśniczy. Pożar wybuchł w maszynowni i rozprzestrzenił się na inne części jednostki. Na statku – pływającym pod banderą holenderską – przewożone są polimery i farby.

Nie ma informacji o tym, by zbiorniki z ładunkiem zostały uszkodzone w pożarze.

Łotewskie służby natychmiast wysłały ekipę ratunkową, która ewakuowała całą 15-osobową załogę płonącego statku. Do ugaszenia pożaru wysłano dwa holowniki, wyposażone w zbiorniki na wodę i generatory piany.

Holowniki dociągną statek do Rygi. Jednostka płynęła z Kłajpedy do łotewskiej stolicy.