Categories
Świat

Syn prezydenta USA, Hunter Biden, postawiony przed sądem. Zarzuty w sprawie nielegalnego zakupu broni.

Syn prezydenta USA, Hunter Biden, stanął przed zarzutami dotyczącymi nielegalnego zakupu broni, co miało miejsce pięć lat temu. Informacje te podała agencja AFP w czwartek wieczorem. Według doniesień, Hunter Biden został oskarżony o nabycie rewolweru Colt Cobra w październiku 2018 roku, w czasie, gdy przyjmował narkotyki.

Warto zaznaczyć, że mężczyzna dwukrotnie nieuczciwie odpowiedział w formularzu zakupu broni, zatajając swoje zażywanie substancji odurzających. Całe wydarzenie miało miejsce w stanie Delaware.

Prokurator David Weiss, który został nominowany na swoje stanowisko przez ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa w 2018 roku, postawił Hunterowi Bidenowi zarzuty. Weiss wcześniej sygnalizował, że podejrzanego syna prezydenta skieruje przed sąd. To historyczne wydarzenie, ponieważ Hunter Biden jest pierwszym dzieckiem urzędującego prezydenta, które stanęło przed aktami oskarżenia.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że ogłoszenie zarzutów przyszło zaledwie dwa dni po tym, jak Republikanie w Izbie Reprezentantów rozpoczęli procedurę impeachmentu wobec samego Joe Bidena. Warto przypomnieć, że obecny prezydent zadeklarował swoją kandydaturę na reelekcję, a jego głównym konkurentem z ramienia Partii Republikańskiej może być Donald Trump.

Hunter Biden od dawna był celem ataków ze strony Donalda Trumpa i innych przedstawicieli Partii Republikańskiej. Oskarżano go o różnego rodzaju niejasności związane z interesami na Ukrainie. W przeszłości pracował jako lobbysta, prawnik oraz bankier inwestycyjny, przy tym otwarcie opisując swoje trudności z uzależnieniem od narkotyków.

Ostatecznie sprawa sądowa Huntera Bidena może mieć znaczący wpływ na nadchodzącą kampanię prezydencką, a także na losy samego Joe Bidena. Trzeba będzie śledzić rozwój wydarzeń i decyzje sądu w tej sprawie.